Zuckerberg, Mini Şehir Kuruyor

Zuckerberg, Mini Şehir Kuruyor

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg, şirketinin bulunduğu Silikon Vadisi’nde bin 500 konutluk ‘mini şehir’ kuracakları açıklamasını yaptı.

NTV'de yer alan habere göre mini şehir, Facebook kurucusu Zuckerberg'in şirketinin olduğu ABD’nin California eyaletinde kurulacak. Bu karara sebep olanın Silikon Vadisi'nde yaşanan konut sıkıntısı olduğu açıklandı. Merkez binanın etrafına bin 500 konuttan oluşan bir site yapmak için karara varan Zuckerberg, bu mini şehirde konut, ofis ve dükkanlara da yer verileceğini açıkladı.

Genç girişimci bu kararı almasındaki amaçlarının, uzun soluklu bir kamu hizmeti yapmak olduğunu belirtti. Böylece Zuckerberg'in çalışanları da daha rahat edecek ve daha az harcama yapılacak.

Herkes Bu Şehirden Ev Alabilecek

Açıklaması yapılan bu mini şehir projesi 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanmış olacak. Projedeki konut ve ofis satışları sadece Facebook çalışanlarına değil, herkese satılabilecek. Ancak projede bulunan evlerin 15’i piyasanın altındaki fiyatlardan satılacak.

Bu mini şehir projesi  ‘Willow Campus’ yani Söğüt Kampüsü olarak adlandırılıyor. Bu proje San Francisco’nun 72 kilometre güneyinde yer alan Menlo Park kentinde inşa edilmeye hazırlanılıyor.

Benzer Haberler
Mahmutbey-Esenyurt İçin 18 Mayıs'ta Metro Hattı İhalesi Yapılacak

Mahmutbey-Esenyurt Metro Hattı Kontrollük, Mühendislik Ve Danışmanlık Hizmet Alımı için yapılacak olan ihale 18 Mayıs'ta yapılacak. 11 istasyon üzerinden geçecek olan metronun ihalesi için 12 firma tarafından teklif verildi. Metro hattı için yapımı ihal..

15 Temmuz Şehitler Meydanı Yeni Görüntüye Kavuşuyor

Birçok sosyal aktivitenin gerçekleştiği 15 Temmuz Şehitler Meydanı artık yeni bir görüntüye kavuşacak. Hasan Can önderliğinde birçok başarılı proje gerçekleştiren Ümraniye Belediyesi, meydanın yenilenmesi için harekete geçti.Birinci ..