Zeytinburnu’na Yeni Lise Geliyor

Zeytinburnu’na Yeni Lise Geliyor

Kız öğrencilerin eğitim gördüğü Zeytinburnu Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ve bu lisenin yurdu daha da sağlamlaştırılmak için yıkılacak ve yeniden inşa edilecek. Zira 1999 depreminden daha önce inşa edilen ve yıllara meydan okuyan bu yapının gençlere tehdit oluşturmasının önüne geçilmek isteniyor. Bu kapsamda 22 bin metrekare alana yeni bir imam hatip Anadolu lisesi inşa edilmesi hedefleniyor.

Ömrünü Tamamladı

Yıkılacak olan bu yapının yapılan incelemeler neticesinde fiziki ömrünü tamamladığı ifade edilirken tehdit oluşturduğu da kaydedildi. Öğrenci kapasitesi bu yeni inşaat ile %50 artırılacak olan lisenin içerisinde 65 adet derslik olması hedefleniyor. Bu dersliklerin yanı sıra konferans salonu, laboratuvar, kütüphane ve yemekhane de bulunması planlandı.

Bunların yanı sıra 120 öğrenci kapasitesine sahip olacak bir yurt da inşa edilecek. Bu sayede öğrencilerin 20 dönümlük arazi üzerinde güvenli bir şekilde yaşamaları ve eğitimlerini sürdürmeleri de temin edilecek. Bu sayede olası bir deprem durumunda üzücü haberlerin duyulmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Benzer Haberler
Emlak Konut GYO’dan Sürpriz Karar

Son dönemlerde inşaat sektöründe yaşanan durgunluğun önüne geçmek için Emlak Konut GYO birçok fırsatlar sunmakta idi. Bu fırsatlara son günlerde bir yenisini daha ekleyen Emlak Konut GYO bu yeni fırsat ile birlikte sadece konut sektörü i&c..

Sukuk Piyasası

Faizsiz yatırım araçlarından olan sukuk piyasası yani kira getirileri müşterilerine kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda miktarı 12 milyar doları geçse de halen daha piyasadaki hacmi kısıtlı bulunmakta. Ayrıca mevcut sistemde katılım bankalarının hareket etmeleri de bir hayli zo..