Zara İlçesi’nde Afet Konutları İnşa Edilecek

Zara İlçesi’nde Afet Konutları İnşa Edilecek

Sivas’a bağlı Zara ilçesinde sağlıklı olmayan koşullar altında yaşayan kimseler için afet konutları yapımına başlanacağı ifade edildi. Bu kapsamda Köprübaşı Kümeevler ve Ağılkapısı bölgelerinde yapılacak olan evler için ilk olarak afet bölgesi ilan edildi. Konuyla yakından ilgilenen belediye başkanı ve AKP Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk şuan için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ifade ettiler.

Askı Süreci

25 ekime kadar askı sürecinde bulunulduğu daha sonra ise evlerin inşaatına başlanacağı ifade edilirken evler hakkında da birtakım bilgiler paylaşıldı. Bu kapsamda inşa edilecek evler vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak ve modern bir şekilde inşa edilecek. Bu kapsamda inşa edilecek evlerin 100 metrekare ve 3+1 şeklinde olacağı ifade edildi.

Özellikle Zara’da soğuk geçen kış aylarında bu ailelerin daha da mağdur olmamaları için en kısa süre içerisinde 60 adet afet evi yapılacağı yetkililer tarafından ağız birliği ile ifade ediliyor. Umarız ki bu konutlar en kısa süre içerisinde sahiplerine ulaştırılarak onları sıkıntılarından kurtarır.

Benzer Haberler
Akdeniz'e Yapay Ada

Sözcü gazetesinin haberine göre İsrailli yetkililer tarafından Akdeniz'e yapay ada yapılacak. Gazze açıklarına yapılacak ada, 525 hektarlık alanda yer alacak.İsrailli yetkililer tarafından Gazze açıklarına yapay bir ada yapılması gündeme geldi. Gazze açık..

Dar gelirlilere ev sahibi olma fırsatı!

       Bankacılık Düzenlenme ve Denetleme Kurulu (BDDK), ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için yeni yollar geliştiriyor.       BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, dar gelirli aileler için yeni projelerin yapılmaya başlandığını s&ou..