Yeni Yılda Konut Satış Beklentisi

Yeni Yılda Konut Satış Beklentisi

2016 yılı ekonomik anlamda yükselen bir eğri sergilese de zamansal olarak yaşanan bazı sıkıntılardan ötürü duraksamalar yaşanmıştır. Yıl içerisindeki bu durağanlıktan inşaat sektörü de etkilenmiştir. Tüm sıkıntılara rağmen 2016 yılında bir buçuk milyona yakın konut satışı gerçekleşirken yeni yılda artış beklenerek bir buçuk milyondan fazla konut satışı beklenmektedir.

Konut Satış Sebebi

Bu öngörülerin gerçekleşmesi için başlatılan etkin nitelikli projeler ve müşterilerine sundukları ödeme kolaylıkları ile inşaat sektör yöneticileri hedefledikleri satışlara ulaşacaklarını belirtmektedirler. Kentsel dönüşüm projelerinin hızlı bazda gerçekleşmesi ve kentsel dönüşüm için daha büyük projelere karar kılınması ile hedeflenen sayıya ulaşılacağı düşünülmektedir. Parsel olarak değil ada olarak yapılması planlanan dönüşümler ile doğru orantılı olarak artış gerçekleşmektedir.

Sektör temsil ve yöneticileri dalgalan kur ve dövizden satıcı ve alıcıların endişe duymamalarını ve alımlara devam edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Kurdan doğan endişeyi sektör satıcıları ödeme kolaylığı sunarak ya da kişiye özgü ödeme seçenekleri geliştirerek aşmayı başarırken, istek olarak ta düşük faizli kredi alımlarının artırılmasını tavsiye etmektedirler.  

Benzer Haberler
Malatya, Elazığ ve Diyarbakır’a Hızlı Tren

Demiryol-İş Sendikası tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci 3 ilimize daha hızlı tren projesinin geleceğini ifade etti. Bu üç il Malatya, Elazığ ve Diyarbakır olarak Bakan tarafından açıklandı. Malatya Elazığ..

226 TL’ye Aidat Öder Gibi Ev Fırsatı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(Toki), dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için 3 bin 150 konutu alabilmeleri için satışa çıkaracak. Taksitleri 226 liradan başlayacak olan konutların aylık ödemeleri, insanların aidat öder gibi ev sahibi olmalarını da sağlamış olaca..