Y Kuşağı Gayrimenkul Sektöründe

Y Kuşağı Gayrimenkul Sektöründe

Y Kuşağı Gayrimenkul Sektöründe

Dünya nüfusunda yüksek orana sahip olan Y kuşağı yükselen sektörleri arayıp bularak bu sektörlere yönelme eğiliminde. Y kuşağının gayrimenkul sektörüne iten en önemli sebeplerden biri kısa zaman da az yatırımla hızlı şekilde kar etme isteğidir. Bir başka sebep Y kuşağı kendi işinin patronu olma eğilimini göstermesi ve yönetilememe, emir almayı sevmemesidir.

Gayrimenkul Büyüyen Sektör

Tüketicinin ve üreticinin büyük oranda Y kuşağı bireylerinden oluştuğu günümüzde gidişatın ve eğilim isteklerinin yönünü bilme özelliği gösteren Y kuşağı bireyleri, ev sahibi olmak isteyen insanların yöneldiği konforlu, kullanışlı, uygun fiyatlı ve küçük metrekareli evleri tercih etmelerinden dolayı gayrimenkul sektöründe aktiftirler.

1980 ile 1999 yılları arasında doğan kuşak olarak bilinen Y kuşağı günümüzde iyi eğitimli yetişkinler olmuşlardır. Bu eğitimleri ve kişisel özelliklerinden ötürü hızlı kazanç sağlayan, bağımsızlık arz eden mesleklere yönelmektedirler. Gayrimenkul sektörü bu özellikleri karşılayan bir özellik arz ettiğinden Y kuşağı bireylerini gayrimenkul danışmanı olarak sıkça rastlanmaktadır. Kendi ve akranlarının istek, eğilimini bilen Y kuşağı gayrimenkul danışmanları bağımsızlığa önem veren Y kuşağı alıcılara tek yaşamaya elverişli konutlarısatmaktadır.

Benzer Haberler
15 Temmuz Köprüsündeki Çalışmalar Nihayet Bitiyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapılan çalışmalar için 25 Ağustos’ta tamamlanacağının haberini verdi. 12 Haziran tarihinde başlayan bakım çalışmalarının ne zaman biteceği merak konusuydu. İstanbul..

Emlak Vergisi Artışına Sınırlama Getirildi

Emlak vergisinin fahiş oranlarla belirlenmesi karşısında vatandaşlar ciddi tepki göstermiş ve mahkemelere emlak vergisi artış oranları ile ilgili olarak başvuruda bulunmuştu. Bundan dolayı yapmış olduğumuz haberler karşılığını buldu ve bu kapsamda Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklam..