Ülke Ekonomisinin Dinamosu

Ülke Ekonomisinin Dinamosu

Ülke Ekonomisinin Dinamosu

Küresel dünya ekonomisindeki çalkantıları ülke olarak bizde hissediyoruz. Küresel ekonomidekibu dalgalanmalar ülke ekonomisine dolar, euro gibi kur dalgalanmalar olarak yansımaktadır. Döviz ve kur dalgalanmaları iç piyasada hissedilen sakinliği getirmektedir. Hareketsiz ekonomi alım ve satımın olmadığı durağan ve krize ilerleyen bir sürece girmektedir. Ancak ülkemizin bu durağanlığını bozan gayrimenkul inşaat sektörü ekonomideki durağanlığı yıkmak adına dinamo görevini üstlenmiştir.

Ülke Ekonomik Verileri

Ülkenin hemen her tarafındaki çalışmalar ve şantiyeler sayesinde hareketli olan inşaat sektörü peşinden sürüklediği yan sektörlerle birlikte ekonomiye can suyu olmaktadır. Bakanlıklar tarafından gerçekleştirilen dev projeler başı çekerken, konut sektöründe özel sektör tarafından yapılan nitelikli projelerle ülkenin dört bir tarafında inşaat şantiyeleri çalışmaktadır. Bu durum ekonomik değerlerin gün geçtikçe pozitif değere doğru geçtiğinin kanıtıdır.

Ülkemizin bulunduğu coğrafyada aranan sakin ve güvenilir liman olan Türkiye dışarıdan gelen yatırımcılarında ilgisi durumundadır. Gayrimenkul yatırımı yapmak için arayışta olan yabancı sermaye Türkiye’yi ekonomik değerlerinin pozitif ve güvenilir olmasından dolayı tercih etmekte ve bu durum güçlü ekonomiyi tetiklemektedir.

Benzer Haberler
Avrasya Tüneli’ne Yeşil Sertifika

Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası dünya genelinde saygınlığı bulunan bir sertifika alarak başarısını bir kez daha ortaya koymuş oldu. Bu kapsamda USGBC(Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası LEED Altın Sertifikası’na layık gör..

İstanbul 3.Havalimanı ve Kanalistanbul

İstanbul 3.Havalimanı projesi inşaatı son hızlı devam ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş büyükelçilerden şantiyeye ziyarete gelen başkonsoloslarını ağırladı.Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş İstanbul’da devam eden planlanan pr..