Türkiye'nin Kaliteli Hazır Betonu Avrupa'yı Solladı

Türkiye'nin Kaliteli Hazır Betonu Avrupa'yı Solladı

THBB ve Avrupa Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık tarafından inşaat sektörüne ilişkin yapılan açıklamalara göre; Türkiye hazır beton sektörüyıllık 109 milyon metreküp üretim yapıyor. Bu üretim ile Avrupa’da birinci sırada olan Türkiye, dünyada ise üçüncü sırada bulunuyor. Hazır betonu kalitesi ise Avrupa standartlarını geçti.

İnşaat Sektörü Toparlanacak

Yavuz Işık, Temmuz ayı beton üretimi verilerinin daha iyi olduğunu belirterek inşaat sektörünün yeniden toparlanma sürecine girdiğini belirtti. 2017'nin ilk 6 ayı boyunca inşaat sektöründe pek de iç açıcı sonuçlar görülmemişti ancak Türkiye ekonomisinin 2017 yılında yüzde 4.5 büyümesi beklentisi devam ediyor. İnşaat sektörünün ise iki kat büyüme göstererek 2017'de yüzde 8 büyümesi bekleniyor.

Beton Üretiminde Lider Türkiye

Hazır Beton üretiminde Türkiye Avrupa birincisi ve kalite olarak da Avrupa'nın önünde. Işık Türkiye’de üretilen betonun yüzde 65’inin denetlendiğini aktardı. THBB tarafından yapı malzemeleri ve bunların bileşenleri laboratuvar ortamında test ediliyor. Işık, Türkiye’de ilk kez betonun geri dönüşümü ile ilgili çalışma yapıldığını da belirtti.

Benzer Haberler
DASK verileri açıkladı!

       Türkiye’de zorunlu deprem sigortası yaptıranların sayısı yükselmeye devam ediyor. Fakat hala ülkenin yarısından fazlası yaptırmamış durumda.       DASK’ın yaptığı araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre bu yıl il..

İnşaat Devine 2.6 Milyar Dolar Rüşvet Cezası

Brezilya'nın önde gelen şirketlerinden biri olan Odebrecht'e ortaya çıkan 13 ülkede rüşvet verdiğine dair haberler nedeniyle 2.6 milyar dolar para cezası uygulandı. Mahkeme tarafından belirlenen cezanın 2.39 milyar dolarlık olan bölümü Brezilya'ya ve ..