Trump Mağdurlarına Konut Temin Edecek!

Trump Mağdurlarına Konut Temin Edecek!

Dünya’da büyük ses getiren Donald Trumpimzaladığı yasa ile birçok ülke tarafından kınanmaya devam edilirken sığınmacılara ve Müslümanlara yapılan psikolojik baskıya karşı gelen şirketler yardımlarına devam ediyor.

Amerika’nın önemli firmalarından olan Airbnb’nin CEO’su Brian Chesky yaptığı açıklamada yasalara karşı geldiğiniz bir kez daha belirtti. Brian açıklamasında ‘Amerika Birleşik Devleti yasaları insanları daima toparlamaya ve birlikteliğe çağır yapmalıdır. Çıkarılan son yasayı kabul etmediğimizi belirtirken bu yasa ile mağdur olan kişilere ev yardımında bulunacağımızı herkese beyan etmek isteriz’ sözlerine yer verdi.

Apple ve FacebookTam Destek Verdi

Amerika Birleşik Devletiyasalarına dâhil edilen kural ile birlikte Apple ve Facebook’ta harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Facebook sahibi Mark Zuckerberg ‘İnsan ayrımına tamamen karşı çıkıyoruz. Amerika vatandaşlarına ihtiyacımız olduğu kadar sığınmacılara ve Müslümanlarda ihtiyacımız var. Bu politika hiçbir zaman Amerika yararlarına olmayacaktır’ dedi.

Apple ise bünyesinde birçok Müslüman ve sığınmacının çalıştığını belirterek ‘Firmamız bünyesinde çalışan kişilerin yasa ile birlikte ülkemizden gönderilmesini kınıyoruz. Çalışanlarımızı her nerede olursa olsun maddi veya manevi olarak desteklemeye devam edeceğiz’ dedi.

Benzer Haberler
Artık Komşunuzun Sesi Çıkmayacak

Komşu gürültüsü apartman ve site yaşamının en çok sıkıntı veren özellikleri arasında yer alırken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeni çıkarılan tasarı ile artık tarihe karışacak. Daha öncesinde karayolu, demiryolu, imalathane ve benzeri ala..

TOKİ'den 10 ilde 3.000 konut!

       TOKİ 10 ilde 3 bin 307 konutu satışa çıkarıyor. Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için 10 ilde projelerini başlatıyor.       Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), Amasya-Suluova, Ankara-Sincan, Ankara-Mamak, Diyarbakır-Kayapınar, Karab..