TOKİ'den büyük başarı!

TOKİ'den büyük başarı!

       Toplu Konut idaresi(TOKİ) ilk 10 ay içerisinde büyük başarıya ulaştı. 2017 yılının ilk 10 ayına bakıldığında TOKİ Başkanı Ergün Turan 50 bin konut yapıldığını söyledi.

       TOKİ Başkanı Turan, dar ve orta gelirli vatandaşlar için Türkiye’nin dört bir yanında konu yaptıklarını söyledi. İnsanların en önemli ihtiyaçlarından biri olan barınma ihtiyacını karşılamak için 2023’e kadar toplamda 1 milyon 200 bin konut yapmayı planladıklarını açıkladı.

       İnsanların ev sahibi yapmamın ne kadar önemli olduğunu açıklayan Turan, hedeflerine ulaşmaları için senede 65 bin konut yapıp dar gelirli vatandaşlara sunacaklarını söyledi.

       Hedefledikleri konut sayısına ulaşırken de konutların kaliteli ve nitelikli olmasına da dikkat edilecek. TOKİ olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Turan, özellikle şehirlerde bu konutları yapıp dar gelirli vatandaşların mutlulukları paylaşmanın ne kadar güzel olduğunu vurguladı.

Benzer Haberler
Türkiye’nin Belarus Hedefi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belarus Orman Bakanı Mihail Amelionoviç ile görüşmesinin ardından planlarını açıkladı. Bakan Eroğlu, Türkiye – Belarus Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısı için Belarus’ ta bir araya geldi. Toplantı Belarus..

2 Milyar TL Bulunması Durumunda Tıraşlanacak

16/9 Kulelerinin Tarihi Yarımada’nın siluetini bozduğu ile ilgili birçok tartışma vardır. 4 yıldır yapılan bu tartışmalar neticesinde Zeytinburnu’nda yer alan bu 16/9 kulelerinin tıraşlanması gerektiği kararına varılmıştır. Fakat bu işlemin yapılabilmesi için 2 milyar TL ge..