TOKİ'den vatandaşlara müjdeli kampanya

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 26.04.2018
  • 0 YORUM
TOKİ'den vatandaşlara müjdeli kampanya

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) aldığı konut veya iş yerinin borcunun tamamını ya da en az % 25’ini tek seferde peşin ya da banka kredisi kullanarak kapatacak alıcılarına % 20 indirim yaptığı kampanyası, 24 Nisan itibariyle başlamıştı. TOKİ Başkanı Ergün Turan bugün yaptığı açıklamada, ilk gün 409 başvuru aldıklarını açıkladı.

TOKİ’den sosyal konut satın alan ve çoğu alt gelir grubuna mensup vatandaşlara % 20 indirim fırsatı sunduklarını belirten Turan, “100 bin TL borcu olan bir vatandaşımızın bu borcunu 18 Mayıs'a kadar kapatması halinde, 80 bin TL ödeyeceğini belirttik. Kampanyamız ilk gün yoğun ilgi gördü ve ilk 409 vatandaşımız 19 milyon 778 TL'lik borçlarını kapatıp tapularını aldı" ifadelerini kullandı. Borcun en az % 25’ini ödeyen alıcıların da indirim kampanyasından kısmi olarak faydalandığına dikkat çeken Turan, kısmi ödeme fırsatından ise tek günde 21 konut ve iş yeri alıcısının yararlandığını, toplamda 608 bin TL’lik borç kapattıklarını bildirdi.

TOKİ’nin her yıl yaptığı bu kampanyaya bu sene kamu bankalarının da destek olduğunu belirten Turan, "Kamu bankaları borçlarını kredi ile kapatacak vatandaşlarımıza 0,99'dan kredi imkanı sundu. 18 Mayıs tarihine kadar başvuru sayısının daha da artacağını düşünüyorum. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” dedi.

Etiketler:
TOKİ, Ergün Turan , kampanya
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.