TOKİ Sefaköy Arsasını Satışa Çıkardı

TOKİ Sefaköy Arsasını Satışa Çıkardı

TOKİ Sefaköy Arsasını Satışa Çıkardı

Emlak sektörünün gözleri üzerine çeken TOKİ arsası Sefaköy semtinde bir ilan vererek kapalı zarf teklif usulü arsayı satışa çıkardı.

İki ayrı oturum halinde düzenlenecek olan satışta, yerli ve yabancı inşaatfirmaları ve bu firmaların kendi arasında yaptıkları finans kuruluşu ortaklıkları ihaleye katılabilecek. İhale teklifleri Küçükçekmece 791 ada 2 parselde Satış karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak arsalar 20 bin 776 metrekareyken 15 Şubatta yapılacak olan ihaleyle satılacaklar.

TOKİ başkanı ise arsanın yüksek bir yerde olduğunu ve bölgeye ciddi bir istihdam getireceğini belirtti.

İki Oturumlu İhale

İki aşamada yapılacak olan TOKİ ihalesi, ilk oturuma katılan firmalardan alınacak olan tekliflerle değerlendirme yapılarak ikinci oturumun olacağını belirtti.

İhaleye katılacak olan firmaların 19.750.000 TL’den az olmayan nakdi kullanılmamış kredi şartı aranacak. Üzerinde kısıtlama bulunmayan mevduat şartıyla referans mektubu istenecek. Ayrıca katılanların cirosunun 35 milyon liradan az olmaması gerekecek.

İhale dosyası idareden temin edilebilecek ve konuyla ilgili sorular 8 Şubat tarihine kadar elden ya da posta yoluyla idareye iletebilecek.

Benzer Haberler
Gayrimenkul Teknolojisi Yeni Ekosistem Oluşturdu

İş dünyasının her alanında katalizör görevi gören teknolojilerin yeni bir ekosistem oluşturduğunu ifade edildi. 2016 yılında yapılan araştırmalara göre, 277 gayrimenkul teknolojisi girişimi 2.7. milyar dolarlık bir yatırımla sonuçlandı.2017 yılı bitiminde ise bu rakam..

Referandum Ali Ağaoğlu’na Pahalıya Patladı

Türkiye’nin geçtiğimiz günlerde sandığa gitmesine neden olan referandum ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu için ciddi bir zarar uğrattı. Ağaoğlu, ‘Referandum için 26 kişi ile iddiaya girdim. Sandıktan %65 evet çıkacağını söyledim. Onlar kabul e..