THY’ye 3.Havalimanında 300 Dönüm

THY’ye 3.Havalimanında 300 Dönüm

THY’ye 3.Havalimanında 300 Dönüm

Hızla tamamlanmaya çalışılan üçüncü havalimanı, 300 dönümlük dev bir kampüse sahip olarak hizmet verdiği bölgede THY için 300 dönümlük bir kampüs ayırdı.

Kampüste genel müdürlük alanı ve 5-6 bin metrekarelik lounge alanı olacak. 2018 yılından ilk bölümü açılacak olan havalimanında THY yüzde 70 oranında bir yolcu kapasitesine sahip olacak.

Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük havalimanı olacak olan üçüncü havalimanı, Pekin havalimanının dört katı büyüklüğünde olacak.

Slot Sorunu Bitecek

THY ve diğer havayolu şirketlerinin yoğunluktan slot uçuşların iniş ve kalkışlarının zamanlama sorunlarının aşılacağı düşünülüyor.

İlk seferlere Haziran ayında başlanacağını söyleyen THY Genel Müdürü, dünyanın 350 farklı bölgesine uçuş yapılacağını belirtti. Ayrıca yeşil havalimanı olarak bir ilk olacak olan üçüncü havalimanı, 400’den fazla yerli ve yabancı bankayı tek çatıda buluşturacak.

Big Bang şeklinde bir gecede taşınacakolan havalimanı, 53 bin metrekarelik Duty Free alanı olarak kullanılacak. 70 bin araç kapasitesiyle üçüncü havalimanı dünyanın en büyük otoparkına da sahip olacak.

Benzer Haberler
Gayrimenkul Sertifikası Dönemi Başlıyor

Türkiye'de Bir İlk Gayrimenkul sektöründe yeni düzenlemeler söz konusu. Buna göre ihraç geliri müteahhide parça halinde ödenecek. TOKİ ile yapılan iş birliği sonrası ilk gayrimenkul sertifikası görücüye çıktı. Konuyla il..

Merakla beklenen kentsel dönüşüm projesi Tozkoparan!

      İstanbul’un Güngören ilçesine bağlı Tozkoparan’da kentsel dönüşüm çalışmaları aralıksız devam ediyor.       İnşaat çalışmalarına henüz başlanmayan Tozkoparan’da, vatandaşlardan muvafakatnam..