Sur Ve Nusaybin’deki İnşaat Faaliyetlerine İlişkin Açıklama!

Sur Ve Nusaybin’deki İnşaat Faaliyetlerine İlişkin Açıklama!

Sur ve Nusaybin de yeniden başlatılan inşaat çalışmalarında 85 iş makinesi ve 117 personel görev aldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bölücü terör örgütü ile yapılan mücadelelerde çok sayıda binanın zarar görmesi üzerine verilen destek ile yeniden yapıların oluşturulması sağlanacak.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından hem araç hem de eleman desteği verilerek bu şekilde daha kısa süre içinde yeniden eskisi gibi yapılandırma işlemlerinin yapılması için çalışmalar yürütülmekte. Yapılan çalışmalar ile şu ana kadar 39,3 km yol çalışması yapılırken bunun yanı sıra 950 barikatta kaldırılmış oldu. Yıkılan 1045 ev enkazı da bölgeden kaldırılarak yeniden inşaat çalışmaları için uygun hale gelmesi sağlanmış oldu.

Hafriyat Kaldırılması İçin Destek Devam Ediyor!

Sur ve Nusaybin de yapılan çalışmalara ara verilmeden devam ediliyor. Bunun için bölgedeki çalışmalara devam eden 17 iş makinesi ve 30 personel hafriyat kaldırılması için bölgede çalışmaları sürdürerek kısa zamanda alanın temizlenmesini sağlayacak.

Benzer Haberler
İstanbul da Amazon Türkiye Ofisi Açıldı

Amazon firması Türkiye'de Beşiktaş'ta faaliyetlerine başlıyor. Alınan haberlere göre Amazon, hepsiburada.com un eski CEO'suyla ortaklık kuracak. Ancak bu yeni gelişme firmanın hangi alanlarda faaliyet göstereceğini de gündeme getirdi.Teknoloji Yatırımları GeliyorAmazo..

Yatırım Amaçlı Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yatırım veya oturum amaçlı ev almak isteyenlerin özellikleri farklı kriterleri göz önünde bulundurması gerekir.En önemli noktalardan birisi fiyat uygunluğu yatırım amaçlı alınacak olan evlerde dikkat edilecek seçeneklerin başında gelmektedir. Ancak oturu..