Gençler sanat ve deneyimin birleştiği evleri tercih ediyor

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 14.05.2018
  • 0 YORUM
Gençler sanat ve deneyimin birleştiği evleri tercih ediyor

Tüm projelerini “Yeni Nesil Şehir Apartmanları” konseptiyle Boğaz- Haliç arasında hayata geçiren MİNT, Mert Aslan Presents tarafından hayata geçirilen “Spring Break” etkinliğinde, Küratör Özlem Ünsal’ın “Unique & Limited” sergisine sponsor oldu. Etkinlikte modern seyyah Özlem Avcıoğlu ve MİNT Genel Müdürü Özgür Doğan ulaşılabilir sanat ve ev konseptiyle ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Ulaşılabilir ev, ulaşılabilir sanat anlayışını benimseyen MİNT, Küratör Özlem Ünsal’ın seçtiği birbirinden özel sanat eserlerini “Unique & Limited” sergisinde sanat severlerle buluşturdu. Modern seyyah Özlem Avcıoğlu ve MİNT Genel Müdürü Özgür Doğan, Mert Aslan Presents’ın Spring Break etkinliğinin ilk gününde, ulaşılabilir sanat ve ev konsepti, günümüzde değişen trendler, future living gibi konular üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Her kuşağın kendine ait özellikleri, talepleri olduğunu söyleyen MİNT Genel Müdürü Özgür Doğan; ‘’Genç insanlar artık lüksten çok sanat ve deneyimin birleştiği evleri tercih ediyor. Bir şeyin mülkiyetine sahip olmak yerine onun yaşattığı deneyimi önemsiyorlar. Bizde MİNT olarak sakinlerimize kendi deneyimlerini özgürce yaşayabilecekleri mekanlar sunuyoruz. Bizim binalarımızda yaşayanlar birbirinin yaşam tarzına saygı duyarlar. İnsanların dahil olmaktan mutlu oldukları evler üretmek istiyoruz‘’ dedi.

Seyahat danışmanı Özlem Avcıoğlu ise deneyimlerini paylaştığı konuşmasında sosyal medyanın etkisiyle lüks kavramının değiştiğine dikkat çekerek, ‘’Günümüzde insanlar 3+1 evde oturmak yerine 1+1 evlerde oturmayı tercih ediyorlar. Artık lüks konsept yerine ulaşılabilir lüks kavramı ön plana çıktı. Artık lüks pahalılıktan çok deneyim ve keyif almaya dayanıyor’’ şeklinde konuştu.

Etiketler:
Yeni Nesil Şehir Apartmanları,MİNT,Mert Aslan Presents
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.