Emlakta Başarı İçin İş Planı Nasıl Hazırlanır?

  • Yazar: Hamza Gundogan
  • 07.06.2018
  • 0 YORUM
Emlakta Başarı İçin İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Emlak piyasasında yapılan plan başarı oranını önemli ölçüde artırır. Hazırlanan planlarda müşteri memnuniyeti, gayrimenkul satışları ve gayrimenkul kiralamaları gibi birçok konuda bilgi sahibi olurlar. Hangi konuda eksik kaldıklarını belirleyip ona göre bir yol haritası çizebilirler. Planı yıllık veya mevsimlik yapabilirsiniz.

İş Planında Hangi Konular Ele Alınır?

  • Satış konuları ve stratejileri
  • Müşteriler
  • Satılacak veya kiraya verilecek gayrimenkullerin olduğu bölge
  • Mevsimlik olarak belirlenen planda belirlenen hedef ele alınır.

Hangi bölgede satış yapacaksanız o bölgenin sosyoekonomik koşulları, gayrimenkullerin durumu, ortalama satış ve kiralama ücretleri, potansiyel müşteriler ve bölge nüfusu önemlidir. Bölgede kaç tane gayrimenkul ofisi olduğu ve çalışma şekilleri önem arz eder. İş yaşantısında profesyonellik önemli olduğu için uzman ve deneyimli çalışan olması önemlidir.

Hedef Belirleyin

Satış hedefiniz olsun. Bu hedef ekonomi açısından önemli bir hedeftir. Çalışan kişi sayısı ve uzmanları belirleyin. Yeni gelişmelere açık hedefler olsun. Gayrimenkul sektöründe olan değişiklikleri takip edip portföyü belirleyin. Müşteri hedef kitlesini belirleyin. Hedefiniz olan bölgede yapacağınız detaylı bir araştırma sonucu planınızı hazırlayın.

Emlak Danışmanı Neden Önemlidir

Emlak danışmanı primer iş yaptığı ve müşteri ile direk temasta olması nedeniyle çok önemlidir. Seçeceğiniz emlak danışmanı iletişim özellikleri iyi olan, iş deneyimi olan, sadece satış veya kiralama yapmak için çalışmayan, birçok alanda müşterinin sorularına cevap verecek şekilde bilgi ve donanıma sahip olması gerekir. Gayrimenkul danışmanı çalışma saat ve alanları iyi belirlenmelidir. Keyifle çalışan bir danışmandan alınan verim oldukça fazladır. Çalışanları ödüllendirmek gerektiğinde prim vermek çalışan verimini arttırır. Gayrimenkul ofisinizde sosyal medyayı iyi kullanın. Sosyal medyayı iyi kullanarak reklama önem vermek gerekir. Bunun sonucu olarak insanları ofise çekebilirsiniz. Emlak işi süreklilik arz eden bir iştir. Yılın her ayı iş olan bir sektördür. Çalışma hayatında ki yenilikleri takip edip eyleme dökmek daha uzun vadede başarı kazanmak ve sürdürmek için çok önemlidir. Başarınızı geleceğe taşımak için planlı ve deneyimli bir kadro ile çalışmak hedefiniz olmalıdır.

Etiketler:
Emlak, Emlakta Başarı, Emlakta Başarı İçin İş Planı
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.