Aylin Tekin Gül Proje'yi anlattı

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 29.12.2017
  • 82 OKUNMA
  • 0 YORUM
Aylin Tekin Gül Proje'yi anlattı

1) Merhabalar. Kısaca şirketinizi tanıtır mısınız ?

Gül Proje 40 yıla yaklaşan tecrübesiyle, binlerce aileyi ev sahibi yapmış, İstanbul’un siluetini değiştiren projelere imza atmış bir kurum. Yarını bugünden inşa etmek anlayışıyla sektöre öncülük ediyoruz ve oluşturduğumuz istihdam ile de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Çevreye olan duyarlılığımız ve sosyal sorumluluk bilincimizle bulunduğumuz bölgeye değer katan yaşam alanları üretiyoruz.

2) Gül Proje olarak projelerinizden bahseder misiniz?

Gül Proje Olarak şu an devam eden dört projemiz bulunuyor; Avangart İstanbul, Tem Point, Gül Proje Express ve Vira İstanbul.

Avangart İstanbul, Cendere Yolu’nda Seyrantepe’de yer alıyor. Bu bölge çok kısa bir süre içinde İstanbul’un en değerli caddelerinden biri olacak.

Avangart İstanbul’da bu değere uygun olarak inşa ediliyor. Henüz basın lansmanı yapılmamış yeni bir proje. Projede 1+0’dan 4+1’e kadar her talebe cevap verebilecek daire seçeneği ve mağazalar mevcut. 935 Konut ve 18 cadde mağazası ile toplam 11 bloktan oluşan bir proje. Hem yatırım hem de oturum için tercih edilebilir. Bu proje ile bölgeye değer katacağımızı düşünüyoruz. Şu an için kişiye özel ödeme planı hazırlıyoruz. Kısa bir süre için firma bünyesinde 60 aya sıfır faiz ve peşin alımlarda da % 15 indirim imkanı sunuluyor. Teslim Haziran 2019.

Tempoint ise devam eden bir başka projemiz. Tempoint  konut, alışveriş merkezi ve rezidanstan oluşan 75 bin metrekare arsa üzerine kurulan Tem otoyolu üzerinde her detayın düşünüldüğü bir yaşam alanı.

İçinde 1+1’den 5+1’e kadar pek çok farklı tipte daire bulunuyor. Tempoint 5 konut, 3 rezidans ve AVM olmak üzere toplam 8 bloktan oluşan karma bir proje.

Bir diğer projemiz Gül Proje Express ise Basın Ekspres yolu üzerinde tüm ana ulaşım yollarının kesiştiği noktada bulunan bir proje. Gül Proje Express Sahil Yolu, Tem Otoyolu, E-5 ve 3’üncü köprü bağlantı yolunu tam ortasındaki konumu özellikle yatırımcıların dikkatini çekiyor. 658, rezidans ve 31 cadde mağazalarından oluşacak projeyi 2018 yılı sonunda tamamlamayı planlıyoruz.

Gül Proje’nin devam eden bir başka projesi olan Vira İstanbul’dan da bahsetmek istiyorum. Vira İstanbul Beylikdüzü’nde, Beylikdüzü Belediyesi ortaklığında, ilk etabı tamamlanmak üzere olan bir proje. 2018 yılı Şubat ayı sonunda ilk etabın teslimlerine başlıyoruz. Proje 92 bin metrekarelik oldukça geniş bir arazi içinde yer alıyor, bu alanın 74 bin metrekaresini yeşil alan olarak kullandık. Bu sebeple Vira İstanbul’da yaşayanlar açık hava sinemasından botanik bahçelere kadar benzersiz bir yaşam alanına sahip olacaklar. Toplam 17 blok, 1189 konuttan oluşan Vira İstanbul’da 1+1’den 4+1’e kadar hem yatırım hem de oturum için pek çok konut ve dükkan seçeneği bulunuyor.

3) Projelerinizi diğer projelerden ayıran özellikler nelerdir ?

Biz biliyoruz ki içinde yaşadığımız mekanlar hayatımızı derinden etkiliyor ve yaşam şeklimizi şekillendiriyor. Bu bilinçle tüm projelerimizin her metrekaresinde, çatıdaki kiremitten bahçedeki çimene kadar Gül Proje kalitesi ve güveni bulunur. Kurulduğumuz günden bugüne kadar 10 daireli apartmandan yüzlerce ailenin yaşadığı sitelere, her gün on binlerce kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezlerine kadar pek çok farklı projeler inşa ettik. Büyüklüğü ne olursa olsun tüm projelerimizde kalite ve tasarım standartlarını en üst seviyede tutarak hayalleri hayata dönüştürdük. Gül Proje olarak tüm bu standartların yanı sıra yatırımcısına da önemli katkılar sağlayan projeler üretmeye devam edeceğiz.

4) Sultangazi’de başlatmış olduğunuz Tempoint projesi müşteriler tarafından dikkat çekiyor. Projenizi yapmaya başlamadan önce neden bu lokasyonu seçtiniz ?

Tempoint , konut, alışveriş merkezi ve rezidanstan oluşan 75 bin metrekare arsa üzerine kurulan Tem otoyolu üzerinde her detayın düşünüldüğü bir yaşam alanı. Bu lokasyonu seçtik çünkü Tempoint İstanbul’un tam merkezinde yer alıyor. 3. Havalimanına yakınlığı, Tem otoyolu üzerinde İstanbul’un her noktasına rahat ulaşılabilen konumu bu bölgeyi seçmemizin en önemli sebeplerinden.

5)Tempoint projenizdeki ödeme imkanları nedir ? Müşterilere özel avantajlarınız var mı ?

2017 son çeyreğinden itibaren banka faiz oranlarındaki yükseliş sebebiyle; şirket bünyesinde oluşturduğumuz finansman sistemlerine ağırlık vermeye başladık. Nakit alımlarda %20 İndirim; vadeli alımlarda ise; vade farksız aylık 2.000 TL taksitlerle kişiye özel ödeme planı imkanı sunuyoruz.

6) Gül Proje olarak 2017 senesi nasıl geçti ? 2018’den beklentileriniz nelerdir ?

2017 yılı genel olarak tüm sektörlere bakıldığında çok da parlak geçmedi. Bu genel tablo inşaat sektörüne de yansıdı. Dövizdeki hareketler maliyetlerimizi çok yükseltti. Bizler gibi güçlü şirketler uzun süre bu duruma dayanarak tüketiciye bu maliyetleri yansıtmadık ancak bir süre sonra bizler de fiyatlarımızı makul ölçülere almak durumunda kaldık.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen biz ülkemizin geleceğine güvenerek yatırımlarımıza devam ettik. Gül Proje Olarak şu an devam eden dört projemiz bulunuyor; Avangart İstanbul, Tem Point, Gül Proje Express ve Vira İstanbul.

2017 son çeyreğindeki faiz oranları tüketiciyi uzun vadeli yatırımlarda olumsuz etkiledi. Bu nedenle biz Gül Proje olarak kendi finansman gücümüzle uzun süreli vade farksız taksitlendirmelere başladık. 60 aya kadar sıfır faiz ile taksitlendirme yaptığımız projelerimiz mevcut.

2018 ve önümüzdeki yıllarda hedefimiz bugüne kadar olduğu gibi yine binlerce aileyi ev sahibi yapmak ve proje gerçekleştirdiğimiz bölgelere değer katarak işimize devam etmek olacak.

Etiketler:
Gül Proje, Aylin Tekin,Tem Point
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.