Akbal "İstanbul'a göçü azaltacağız"

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 10.01.2018
  • 54 OKUNMA
  • 0 YORUM
Akbal "İstanbul'a göçü azaltacağız"

Sektörün önde gelen şirketlerinin buluştuğu, bu yıl 6.düzenlenen İnşaat ve Konut Konferansı Marriot Hotel Asia’da yapıldı. “2018 İnşaat Sektörünü Bekleyen Fırsatlar ve Tehditler” başlıklı sunumu Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal yaptı. Konuşmasında 2017 değerlendirmesi ve 2018 beklentilerini anlattı.

Akbal, 2017’de devletin getirmiş olduğu KDV istisnası sayesinde yabancılar mülk alımını arttırdığını söyledi. Bu sayede piyasanın da canlandığını belirten Akbal, 2017’deki bu gidişatın 2018’de de iyi bir görüntü sergileyeceğini belirtti.

Akbal “Türkiye’de gayrimenkul sektörünün ekonomik büyümesinde önemli bir paya sahip olduğunu söylemek mümkün. Sektörde ara ara yaşanan durgunluklara rağmen yatırımlarımıza devam ettik. 2018'in hem ekonomimiz hem de sektör için iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Fuzul Grup olarak 2018’e ciddi bir motivasyonla başladık. Ülke ve bölge ekonomisine katma değer sağlayacak projelerimize hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

İstanbul’daki yatırımlardan ziyade Anadolu’ya da önem verdiklerini belirten Akbal, Anadolu’ya yapılacak olan yatırımlar sayesinde İstanbul’a göçü azaltacaklarını söyledi. Ayrıca Avrupa’ya göre nüfusumuzun genç olması daha iyi ve çok konut üretebileceğimizi gösterdiğini söyleyen Akbal, 2017’deki gidişin 2018’de daha da iyi olacağını söyleyerek sunumunu bitirdi.

Etiketler:
İnşaat ve Konut Konferansı, Eyüp Akbal, Fuzulev
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.