Sektörün 2017 Yatırımları

Sektörün 2017 Yatırımları

Gayrimenkul sektörü 2017'de "Yatırıma devam" dedi!

Yakın geçmişimizde ülkemizde yaşanan tüm olumsuzluklara ve oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıya rağmen Türk iş adamları yatırım yapmaktan ve kalkınmaya destek olmaktan vazgeçmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'seferberlik' çağrısına yanıt veren iş adamları 2017'de yatırım yapmaya devam edeceklerini bildirdiler. Hain darbe girişimi, jeopolitik gelişmeler ve küresel ekonomik durgunluk nedeniyle zor bir yılı geride bırakan Türk şirketleri harekete geçiyor. Ardı ardına yatırım kararlarını açıklayan patronlar, istihdam oluşturmaya devam edeceklerini ısrarla vurguluyorlar.

Gayrimenkul sektörünün büyük oyuncuları peş peşe 2017'ye ilişkin yatırım planlarını açıkladı.

Yeni projeler Yolda

İhlas Yapı 2017 yılında yatırımlarına daha da ağırlık vererek sektördeki faaliyetlerini arttıracak. Bu noktada ülkemize ve sektöre güvenen İhlas Yapı’nın Bizim Evler 7 projesi inşa çalışmaları hızla sürerken, 2017 yılında hayata geçirecekleri yeni projeleri de çok yakında lanse edecekler.

Fuzul Grup 2 milyar TL hedef koydu

Fuzul Grup 2017'de 2 milyar lira yatırım yapacak. Grup, Başakşehir ve Gaziosmanpaşa bölgelerine 2017'de 2 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirecek; ayrıca Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüme adım atan grup, Başakşehir'deki karma projesiyle birlikte 2 bin konut inşa etmeyi hedefliyor.

Ağaoğlu Grubu'ndan 3 milyar USD yatırım hedefi

Ağaoğlu Şirketler Grubu, yatırımlarına 2017'de de devam edecek. Grup, gelecek yıl başlayacağı 4 yeni projesi için 3 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Projeler ise; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy üzerinde planlanıyor.

Akfen 6 milyarlık yatırım 

Akfen Holding 2017 yılında 6 milyar TL tutarında yatırım planını açıkladı. Bunun 3.4 milyar lirası sağlık alanında Kamu-Özel İşbirliği (PPP) modeliyle yatırımını üstlendikleri Isparta, Eskişehir ve Tekirdağ şehir hastaneleri projeleri oluşturuyor.

Eroğlu Aksaray'a yeni fabrika açacak

Rusya'da Colin's ve Mexx markalarıyla 300 mağazası olan Eroğlu Grubu, 100 milyon dolar bütçeyle Moskova'da konut işine girmeye hazırlanıyor. Ayrıca  grup, Aksaray'a yeni bir kumaş fabrikası kuracak. Grubun 2017'deki toplam hedeflediği yatırım tutarı 500 milyon dolar.

65 milyon TL yeni otel yatırımı

Alkoçlar Grubu 3 bin olan yatak kapasitesini iki yeni oteli devreye alarak 4 bine çıkaracak. Kemer ve Bodrum'da iki büyük otel açacak olan grubun çalışan sayısı 600 yeni istihdam ile 2 bine çıkacak. Grup iki otele 65 milyon TL yatırım yapacak.

ARTAŞ İNŞAAT'TAN 5 YENİ PROJE

Süleyman Çetinsaya “2017 yılı da bizlerin daha da hız kazanacağı ve büyüyeceği bir yıl olacaktır. 2017 yılındaki yatırımlarımıza daha da ağırlık vererek 5 yeni projeye başlıyoruz. Avrupa Konutları Yamanevler, Avrupa Konutları Arıcılar, Avrupa Konutları Kale 2,  Avrupa Konutları Atakent 4 B ve Avrupa Konutları Atakent 4 C projelerimizle birlikte 10 şantiyede 6 binin üzerinde çalışanımızla faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz.” diye konuştu.

30 milyon liralık tesis yatırımı

Kale Grubu, yapı grubunda, Sinterflex'te mevcut üretim kapasitesini iki katma çıkarmayı hedefliyor. Banyo alanında yatırımları sürdürecek. Balıkesir'e 30 milyon TL'ye bir sanayi tesisi kurulacak.

Başka vatanımız yok

DAP Yapı 2017'de 4 ayrı projede toplam 4 milyar TL'lik yatırım yapmayı hedefliyor. Şirketin yeni projeleri Validebağ, Beykoz, Maslak ve Kartal hattında olacak. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Bizim Türkiye Cumhuriyeti'nden başka vatanımız yok. Elbette yatırımlarımıza devam edeceğiz. " dedi.

2020 yılında dünyada 10 metropolde Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyoruz 

Nef, 2017 yılında Güneşli ve Kandilli'de gerçekleştireceği 2 yeni proje için 1,4 milyar TL'lik yatırım hedefliyor. Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur: “2020 yılında dünyada 10 metropolde Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Benzer Haberler
Bakan Canikli 'Kuleli Askeri Lisesi' arazisi açıklaması

          Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kuleli Asker Lisesi’nin son durumu ile ilgili bilgiler verdi.          Kuleli Askeri Lisesi’nin arazisi ile ilgili önerge sunan TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi şu soruları sord..

Tanzanya, Çin İle İnşaat İhalelerini İptal Edip Türklere Verdi

Tanzanya’nın Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Mbaraka Ahmed Ljohiy, Türkiye’nin Ortadoğu’nun ağabeyi olduğunu belirtti. Tanzanya’nın Türkiye direktörü olan Dr. Mbaraka Ahmed Ljohiy ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Bursa’nın İznik ilçesinde yapıl..