Yıldırım "Nijer'e toplu konut desteği vereceğiz"

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 25.01.2018
  • 0 YORUM
Yıldırım

Nijer Başbakanı Brigi Rafini Ankara’ya gelerek Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü. Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen toplantı sonrası basın açıklaması yapıldı. Yıldırım, iki ülke arasındaki ilişkilerin arttırılması için çalışacak dedi. Ayrıca, Nijer’de yapılacak olan toplu konut ve sosyal sorumluluk projelerine destek olacaklarını belirtti.

İki ülke arasındaki ilişkilerin görüşüldüğü toplantıda Yıldırım, “Nijer teröre karşı titiz bir çalışma içinde. Özellikle ülkenin etrafındaki istikrarsızlıktan kaynaklanan El-Kaide, Boko Haram gibi terör örgütlerinin Nijer’de yerleşmesini ve istikrarı bozmasını önlemek adına ciddi gayret gösteriyorlar” dedi.

Nijer’de yapılan toplu konut, eğitim, alt yapı gibi çalışmalara ülke olarak destek vereceklerini belirten Yıldırım, Osmanlı’dan bu yana ilişkilerin sürekli olduğunu söyledi ve “ Büyükelçilerinizin yakın tarihte tesis edilmiş olması, doğrudan uçuşların başlatılmış olması hem köklü tarihi ilişkileri ortaya çıkarmak hem de bundan sonra iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme bakımından önemli bir adım olmuştur. THY Afrika’ya direk uçuş yapan yegane şirketlerden. Bu da ilişkilerin gelişmesinde avantaj teşkil ediyor” diyerek toplantı sonrası ilişkileri değerlendirdi.  

Etiketler:
Brigi Rafini, Binali Yıldırım, Nijer
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.