Tek kart Türkiye kart

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 26.01.2018
  • 0 YORUM
Tek kart Türkiye kart

Başbakan Binali Yıldırım müjdeli haberler verdi. Yıldırım, PTT, Türk Telekom, Turkcell, Denizbank, Vakıf Katılım Bankası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Belbim Şirketi’nin bir araya gelerek oluşturduğu Ortak Ödeme Platformu’nun imza törenine katıldı. Artık bundan sonra Türkiye’nin neresinde olursanız olun, her gittiğiniz ilde toplu taşıma için kart almayacaksınız. Türkiye kart ile nerede olursanız olun kullanabileceksiniz.

Yıldırım “Cüzdanınızda 10 tane kart taşımak zorunda kalmayacaksınız. Tek kartla her yere tek ödeme şeklinde özetlenebilir” dedi. Türkiye’nin hali hazırda yüzde 40’nın hala banka hesabı kullanmadığı ortada. Bunun için bu uygulama ile vatandaşların cebindeki para güvenirliliği kazanıyor. İstediği zaman en yakın yerden karttaki parasını çekebileceğini söyledi Başbakan Yıldırım.

Yıldırım, vatandaşların kredi kartı kullanmayı sevmediğini bu sebeple borçlanma yapamıyorlar. Fakat Türkiye kart sayesinde nerede olursa olsunlar her türlü harcamayı yapabilecek, her türlü toplu taşımayı kullanabilecekler. Yıldırım “Gurbetteki kızınıza, oğlunuza, memleketteki akrabanıza tek bir işlemle havale yapacaksınız. Güvenlik çok önemli, maliyet çok önemli. Bu işlemleri arada komisyonlar olmadan yapacaksınız. Kartlar temmuzdan itibaren okullar kapandıktan sonra piyasaya verilmeye başlanacak” dedi.  

Etiketler:
Başbakan Binali Yıldırım , Türkiye kart, Belbim Şirketi
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.