Sur yeni konutlarla güzelleştiriliyor

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 20.01.2018
  • 0 YORUM
Sur yeni konutlarla güzelleştiriliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’ın Sur ilçesine gitti. Burada gözlemler yapan Özhaseki, önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Bakan Özhaseki, burada incelemelerde bulundu. “Sayın Cumhurbaşkanımız temelini atacak, göreceksiniz binlerce konut yapılacak. Hepsi klasik Diyarbakır evi olacak. O bizim bildiğimiz bazalt taştan, ahşap karışımı olan o güzelim eserler ortaya çıkarılacak” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Diyarbakır’da ‘Diyarbakır Dönüşüyor’ etkinliklerinde konuşmalarını gerçekleştirdi. Özhaseki “Terör ülkemizi geriye götürdü. Bu sorun kökten çözüldüğü zaman Sur, turizm merkezi olacak. Bölgenin merkezi de Diyarbakır olacak” dedi.

Tekrar tekrar Diyarbakır’a gelerek çalışmaları yerinde takip eden Özhaseki, her şeyin planladıkları gibi geliştiğini söyledi. Ayrıca, “Herkes buraları görmeye, Diyarbakır’ı tanımaya gelir. Şehirdeki tarihi eserleri gezdiği gibi yöresel tatlarını, lezzetlerini de burada yaşamaya gelir. İnsanların sıcaklığını ilgisini görmeye gelir” diyerek Diyarbakır’dan önemli açıklamalar yaptı.

Etiketler:
Mehmet Özhaseki ,Sur, Diyarbakır
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.