Sivas-Ankara YHT süreci belli oldu

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 24.01.2018
  • 0 YORUM
Sivas-Ankara YHT süreci belli oldu

Sivas’ta basın mensupları ile bir araya gelen Ak Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk Sivas’a dair bilgiler verdi. Osman Ağa Konağı’nda yapılan basın toplasında merakla beklenen Yüksek Hızlı Tren hakkında bilgi verdi.

Soluk “Sayın Cumhurbaşkanımız döneminde Türkiye bir çok ilk ve milatlar yaşadı. Bunlardan bir tanesi Ankara’dan bir kalkıyor, Eskişehir’e yol alıyor. Bu trenin adı yüksek hızlı trendir. Bu Avrupa’nın 6’ıncı, Dünya’da 8’ince raylara inen ülkenin treni ve bu ülkenin adı Türkiye’dir. Kullanan milletin adı da Türk milletidir” dedi.

Sivas-Ankara YHT projesinde biraz gecikme yaşandığını ve bu durumu da şöyle ifade etti: “Ankara’dan Sivas’a gelirken baktığımızda düz bir arazi olarak görüyoruz. Ama burada 50 kilometre tünek ve 63 kilometrede menfez ve viyadük var. Bunlardan dolayı gecikmelerimiz oldu. Ayrıca trenin güzergah onuşunda projecilere çok fazla müdahale edilmişti. Proje tadilatları işin gecikmesine neden oldu. Ama hedefimiz en kötü 2019 yılında, Başbakanımız ve Bakanımız açıkladı. Ben de onların söylediğine uymaya çalışıyorum” diyerek Sivas’tan son bilgileri verdi.  

Etiketler:
Sivas, Ak Parti , Habip Soluk,Sivas-Ankara YHT
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.