Millet Bahçesi konut fiyatlarını etkiledi mi?

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 31.07.2018
  • 0 YORUM
Millet Bahçesi konut fiyatlarını etkiledi mi?

İstanbul 3.Havalimanına kavuşmasına az süre kalmışken, Yeşilköy Havalimanı’da Millet Bahçesi olarak düzenleniyor. Cumhurbaşkanı’nın verdiği bu müjdeli haber sonrasında konut fiyatlarında inanılmaz artışlar yaşanmaya devam ediyor.

Daha çalışmalar bile başlamadan sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği haber sonrası havalimanına yakın 8 mahallede yüzde 30 civarında fiyat artışı gözlemlendi.

En büyük artışın yaşandığı mahalle yüzde 30.4 ile Şenlikköy olurken, yüzde 27.5 ile Basınköy, yüzde 23.8 Yeşilköy ve yüzde 11.7 oranında Ataköy oldu. Yılın son çeyreğine göre havalimanı çevresinde bulunan mahallelerde daha çok artış yaşandığı görüldü.

Bakırköy’de bulunacak olan ‘Millet Bahçesi’ son 3 ayda gerçekleşen konut satışında patlama yaşandı. 2018 Mayıs ve Haziran aylarına baktığımız zaman bir önceki dönemin aynı aylarına göre yüzde 54 artış yaşandı.

Konu hakkında yorum yapan TUMİVER tarafından geliştirilen Tapusor.com Genel Koordanötürü Ömer Türkoğlu “Ortalama konut metrekare değerlerinin İstanbul ortalamasının oldukça üstünde seyrettiği Bakırköy’de kredi faizlerinin bu dönemdeki seviyesinin de desteği ile birlikte pozitif bir hava hissedildiğini söyleyebiliriz. 2018 yılı 3. ve 4. çeyreğinin de tamamlanması ile birlikte yılın bütününü inceleme fırsatı bulacak ve geçmiş dönemlerle daha ciddi karşılaştırmalar gerçekleştirebileceğiz. Böylelikle Millet Bahçesi projesinin bölge konut piyasasına etkisinin ne seviyede olduğunu daha tanımlı başlılar altında tespit edebilmeyi hedefliyoruz.” Dedi.

Etiketler:
3.Havalimanı, Millet Bahçesi, TUMİVER
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.