Kasımpaşa-Hasköy tüneli açıldı

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 29.01.2018
  • 0 YORUM
Kasımpaşa-Hasköy tüneli açıldı

İstanbul’a bir yenilik, bir tünel daha yapıldı. Kasımpaşa-Hasköy tüneli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile 27 Ocak Cumartesi günü açılışı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ında doğup büyüdüğü Kasımpaşa’da açılışı gerçekleştirilen açılış da “Kasımpaşa-Hasköy tüneli İstanbul, ülke ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi. Ayrıca Ak Parti dönemi ile beraber yapılan yolları şöyle anlattı: “19 bin 900 kilometrelik yolu 15 sene de yaptık. Bizim iktidarımızın gücü bu, aradaki fark bu. Hepsini toplasan bizimle mukayesesi kabil değil. Otoyol uzunluğunu 945 kilometre ilave ile 2 bin 660 kilometreye ulaştırdık. Görece geldiğimizde 81 vilayetimizde sadece 6 tanesi bölünmüş yolla birbirine bağlıydı şehirlerimizin. Bugün 76 şehrimiz bölünmüş yolla birbirine bağlı, kalan 5 şehir arasındaki çalışmalar da bizden kaynaklanmayan sebeplerle gecikti” diyerek açılış konuşmasını yaptı.

Açılış konuşmaları yapıldıktan sonra ilk test sürüşü için araçlara binildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şoför koltuğuna geçerek ilk testi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı’na Başbakan Binali Yıldırım eşlik etti.  

Etiketler:
Kasımpaşa-Hasköy, Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.