İncirli-Söğütlüçeşme Metro Hattı açılışı belli oldu

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 02.01.2018
  • 28 OKUNMA
  • 0 YORUM
İncirli-Söğütlüçeşme Metro Hattı açılışı belli oldu

Yapımına başlandığı günden bu yana merakla ve heyecanla beklenen İncirli-Söğütlüçeşme Metro Hattı’nın açılış tarihi belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İncirli'den Söğütlüçeşme'ye kadar gidecek olan metro hattı için tarihi 2021 olarak belirledi. Proje toplamda 13 duraktan oluşuyor. Metrobüs trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan metro hattı, İstanbul'daki trafik problemine çözüm olmuş olacak.

Toplamda 31 kilometre uzunluğa sahip olacak olan İncirli-Söğütlüçeşme metro hattında yolculuk süresinin 42 dakika olması bekleniyor. İstasyon sayısının az olması ve durak aralarındaki mesafenin uzunluğu nedeniyle iki yaka arasında rahat bir yolculuk olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen yeni metro projeleriyle birlikte 2019 sonrasında raylı sistem uzunluğunun 1023 kilometreyi aşması bekleniyor.

Projedeki istasyonlar ise; İncirli-Zeytinburnu-Cevizlibağ-Vatan-Edirnekapı-Sütlüce-Perpa-Çağlayan-Mecidiyeköy-Gayrettepe-Altunizade-Ünalan-Söğütlüçeşme’den meydana geliyor.

Etiketler:
İncirli-Söğütlüçeşme Metro Hattı, Metrobüs, istasyon
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.