İBB'den metro iptalleri hakkında açıklama

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 03.01.2018
  • 27 OKUNMA
  • 0 YORUM
İBB'den metro iptalleri hakkında açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın değişmesiyle beraber şimdiye kadar 6 metro iptali gerçekleşti. Bunun üzere İBB’den açıklama geldi.

Gündeme hızla giren ve herkesin kafasında soru işaretlerine sebep olan metro ihalelerinin iptalinin sebebi açıklandı. İBB’den yapılan açıklamaya göre sadece ihalelerin iptal edildiği, projelerin tekrardan hazırlanacağı bildirildi. Yapılan açılamada;

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan ve 6 hattan oluşan metro projeleri değil, ihaleleri iptal edilmiştir. Metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirilerek, daha ekonomik ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu ihaleler iptal edilmiştir. Böylece toplam uzunluğu 76,9 km olan 6 proje iptal edilmediği gibi, İstanbul'un ulaşımına köklü çözüm için metro yatırımları 1.000 kilometre hedefine uygun olarak genişletilmiş olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, her yerde metro, her yere metro hedefimiz doğrultusunda, söz konusu metro projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağımızı saygıyla duyururuz”

Etiketler:
İBB, metro, 6 hat
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.