Hulusi Akar Camii açılışı yapıldı

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 15.10.2018
  • 0 YORUM
Hulusi Akar Camii açılışı yapıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar adına Kayseri’de yapılan camii Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleşti. Kayseri’de tesis açılışı, Erciyes Üniversitesi akademik yılının açılışı ve Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in oğlunun düğününe katılmak üzere gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Akar ayrıca Kayseri’de Bakan Akar adına da yapılan camii açılışını gerçekleştirdiler.

Açılışa ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekilleri, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Hulusi Akar Camii açılışında konuşma gerçekleştiren Erdoğan şunları söyledi: “Kayseri'deki toplu açılış törenini manevi çimentosu olan Hulusi Akar Camii'mizin de açılışını yapıyoruz. Mimarisiyle özgün, yerel bir mimari olması hasebiyle büyüleyici bir cami burası. Burada sadece bir mescit, bir cami yok. Aynı zamanda bu kabristanın içerisinde böyle bir külliye oluştu. Bu külliye ile birlikte burada sürekli bir vaaz'ul nasihat oluşacak. Bir taraftan kabristana bakacağız, hayat neymiş sorusuna cevap arayacağız. Hepimiz öleceğiz. Gideceğimiz yer, kabristan. Musalla taşında hocaefendi, cumhurbaşkanı, milyarder, orgeneral niyetine demiyor; er kişi, hatun kişi niyetine diyor. Onun için baki kalan bu kubbede, hoş bir sâda imiş meğer diyeceğiz. Yaptığımız güzel işlerle anılacağız. Hayırlı evlatlar, eserler bırakmak gayretinde olalım. Rabbim sevgili Habib'i vasıtasıyla, 'Kim benim için bu dünyada bir mescit inşa ederse, ben de ebedi alemde aynı şekilde ona bir köşk inşa ederim' diyor. Senet hazır, öyleyse buna çalışacağız” dedi.

Konuşmalar gerçekleştirildikten sonra açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra açılışa katılanlar ile birlikte namaz kılındı.

Etiketler:
Recep Tayyip Erdoğan,Hulusi Akar, Kayseri
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.