Highway Outlet satıldı!

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 03.01.2018
  • 19 OKUNMA
  • 0 YORUM
Highway Outlet satıldı!

Bolu’da TEM Otoyolu üzerinde bulunan Highway Outlet  AVM’nin yüzde 63’ü satıldı. Türkiye’nin en büyük otoyol tesisi olan Highway Outlet TMSF’de bulunan yüzde 63’lük kısmı POLSAN’a satıldı.

FETÖ soruşturması kapsamında kapanan kısmı satıldı. AVM’nin TMSF’de bulunan hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından satın alındı. AVM yönetiminden yapılan açıklamada:

Bolu Dağı A.Ş. bünyesinde, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında TMSF tarafından yönetilmekte olan yüzde 63,92 oranındaki hisse Başbakan Yardımcılığı Makamının onayı ile TMSF tarafından şirkette ön alım hakkı bulunan POLSAN'a satılmıştır. Bu satış işlemi ile şirketimiz bünyesinde POLSAN'ın hisse oranı yüzde 97,17'ye yükselmiştir. Böylece Bolu Dağı A.Ş.'deki 'Yönetim Kayyumluğu' müessesesi, Eylül 2017 tarihinden itibaren mahkeme kararı ile kaldırılmıştır. Aralık 2017'de seçimli olarak gerçekleştirilen Bolu Dağı A.Ş. Genel Kurul Toplantısında POLSAN tarafından görevlendirilen 5 (beş) yetkili, hissedarlarımızın oy birliği ile yeni Yönetim Kurulunu oluşturmuştur.”

Etiketler:
Highway Outlet,POLSAN,Bolu Dağı, TMSF
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.