Hafta sonu İstanbul'a yakın gezilecek yerler

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 12.01.2018
  • 1 YORUM
Hafta sonu İstanbul'a yakın gezilecek yerler

Herkesin gözdesi olan şehir, taşı, toprağı altın denilen şehir; İstanbul. Her güzelliğin bir kusuru olduğu gibi İstanbul’da trafiği, yoğunluğu ile tüm hafta boyunca çalışanlara yorgunluk aşılıyor. Hafta sonu gelse de dinlensem gözü ile bakanlara, hem ekonomik hem de İstanbul’a yakın yerlerde gezilip, görülebilecek yerlerin araştırmasını yaptık. İşte bu hafta sonu gidebileceğiniz yerler;

CUMALIKIZIK KÖYÜ

Bursa’da bulunan bu köy, tarihin dokusunu hiç kaybetmemiş. Osmanlı zamanında köyde yaşamanın verdiği lezzeti burada tadabilirsiniz. Tarihi evleri, yolları, yeşilliğin içerisinde yer alan bu köyde kestane yemeden ayrılmayın.

ODUNPAZARI

Eskişehir’in tarihi ve rengarenk evleriyle donatılmış semti Odunpazarı’nda hafta sonunuzu değerlendirebilirsiniz. Tarihi müzeler, çeşmeler, han ve türbeden oluşan gezilecek bir çok yeri bulunmaktadır. Turistlerin de hayran kaldığı bu semte uğramadan hafta sonunu değerlendirmeyin.

SAPANCA

Yeşil ile mavinin iç içe geçtiği, huzurun, ferahlığın, sakinliğin adresi Sakarya’nın Sapanca ilçesi. Hafta sonu kısa süreliğine kaçamak yapılıp güne gölün kıyısında yeşilin içinde bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Her mevsimi ayrı bir güzel olan nadide yerlerden biri. Sapanca Gölü, Maşukiye, Kartepe, Derbent Çiğdem Yaylası gibi bir çok yer bulunmaktadır.


YEDİGÖLLER

Huzurun bir diğer ismi olan Bolu’nun eşsiz güzelliğe sahip yeri Yedigöller. Adeta yeryüzü cenneti olarak anılan bu yer, yeşilin her tonunu görebileceğiniz muazzam güzellikte. İçerisindeki çeşitli ağaçları ve tabiatı ile yerli, yabancı turistlerin vazgeçemediği bir yer. Göllerin isimleri ise; Nazlıgöl, Kurugöl, İncegöl, Sazlıgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl.

Etiketler:
İstanbul, Hafta sonu,
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 1 yorumu görüntülemektesiniz.

1
oğuzhan bulut
13.01.2018
Yozgat'ı neden yazmadınız :D