Gıda Toptancı Hali Başakşehir'de

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 08.01.2018
  • 28 OKUNMA
  • 0 YORUM
Gıda Toptancı Hali Başakşehir'de

Rami Gıda Toptancıları Hali için inşa edilen Başakşehir’deki modern çarşı projesinin 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

1986 yılından bu yana faaliyette olan Rami Gıda Toptancıları Hali esnafının hizmetine sunulmak üzere Başakşehir’de modern bir çarşı inşa ediliyor. 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan çarşı projesi TOKİ tarafından inşa ediliyor.

Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı için yapılan çarşı projesi 322 bin metrekare alana inşa edilecek. Kanal İstanbul yakasında yapılacak olan çarşı projesi Şahintepe Mahallesi sınırları içerisinde yükselecek. Toplam 1070 adet dükkanla kapalı çarşı olacak şekilde inşa edilen dükkanlar, şimdiye kadar emsalleri içinde gerçekleşecek en büyük proje olarak inşa edilecek.

Uzun yıllardır hayali kurulan projede esnaf için kura çekimi de gerçekleşti. Toplam 1070 dükkanın yer alacağı halde esnafın dükkan açacağı alanlar belli oldu. Çarşı içerisinde 990 toptancı dükkanı, banka, restoran, kafeterya gibi ihtiyaçlar için 120 ticari dükkan ile 65 TIR'ın aynı anda park edebileceği toplam 1.300 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark bulunacak. Yeni halde ayrıca mescit ve bir sosyal tesis bulunacak.

İstanbul Gıda Toptancı Tüccarlar Derneği Mustafa Karlı, projenin kapsamı ile ilgili açıklamada bulunarak, "Proje kapsamında 580 dönümlük bir alan var. Bunun 322 dönümü kullanım alanı, 114 dönüm inşaat alanı ve 94 dönüm dükkan inşaat alanı. Bu anlamda Avrupa'nın en modern ve en büyük Kapalı Çarşı'sını yapıyoruz. Bunun gibi bir projenin Türkiye'de bir örneği yok. Gerçekten Türkiye'mize ve İstanbul'umuza yakışır bir tesis inşa ediyoruz. Ayrıca burada faaliyet gösterecek olan bütün üyelerimiz özel mülkiyet sahibi olacaklar" dedi.

Etiketler:
Gıda Toptancıları Hali, Başakşehir, TOKİ
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.