Emeklilere konut müjdesi

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 01.09.2018
  • 0 YORUM
Emeklilere konut müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başlattığı büyük konut kampanyası sonrasında şimdi de emekliler kampanya başlattı. TOKİ aracılığı ile başlatılan projede emekliler için 300 bin konut yapılacak.

Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmeye devam eden ve yaptığı projelerle sektörün canlanmasına sebep olan Bakan Kurum, şimdide emekliler için proje başlattı. TOKİ’nin yaptığı projeyle 33 ilde 7 bin 779 emeklinin evi oldu. Sırada Ankara ve İstanbul’a da projelerin yapılacağını belirten yetkililer, konu hakkında şunları dile getirdi: “Silivri projemizde konutlar, 150 bin TL'den başlayan fiyatlarla emeklilerimize sunuluyor. Burada 100 konut yapılması planlandı. Yine İncek'te de 139 konut yapımı hedeflendi. Emeklilerin yaşam standartları dikkate alınarak tasarlanan projelerde çok çeşitli sosyal donatılarla birlikte, torunlarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri alanlara geniş yer verildi” dedi.

Yapılan araştırmalarda emeklilerin yüzde 27.1’i yani 3.3 milyon emekli kirada oturduğu belirtildi. Bunları da göz önünde bulundurarak “Emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek” dedi.

Etiketler:
TOKİ , Murat Kurum, emekliler
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.