Boğazdaki yapılara imar müjdesi

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 01.09.2018
  • 0 YORUM
Boğazdaki yapılara imar müjdesi

İstanbul Boğazı’nda yer alan imarlar hakkında müjdeli haber geldi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen imar barışının Üsküdar, Sarıyer ve Beykoz’daki binalara uygulanacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde bakanlık tarafından açıklanan ve milyonlarca insanın beklediği haber olan imar barışı boğazdaki binalara da uygulanacak. İmar Barışı ilk çıktığında Tarihi Yarımada ve Boğaz ön görünümü kapsamıyordu. Fakat Üsküdar Belediyesi Başkanı Türkmen’in yaptığı açıklama ile imar barışı boğazdaki binaları da kapsıyor.

Başkan Türkmen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İmar barışı için günde 350-400 başvuru yapılıyor. 31 Ekim son başvuru tarihi. Bu kanuna Boğaz ön görünümü dahil değildi. Fakat ön görünümde kalan bazı binaların da kanuna dahil edilmesi için başvurumuz oldu bakanlığa ve kabul gördü. Küplüce, Çengelköy ve Kuleli tarafında ön görünümde olan ancak geri görünüme doğru dere içindeki binalar var. Ekim ayında meclisin açılmasıyla birlikte bu binalar da yasaya dahil edilecek. Üsküdar'da böyle 3 bin bina var. Üsküdar'la birlikte Beykoz ve Sarıyer'de de ön görünümde kalan fakat yasaya dahil edilecek binalar var” dedi.

Etiketler:
İstanbul Boğazı, Hilmi Türkmen, imar barışı
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.