Başbakan Yıldırım'ın 2017'si

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 03.01.2018
  • 25 OKUNMA
  • 0 YORUM
Başbakan Yıldırım'ın 2017'si

Başbakan Yıldırım yoğun bir tempoda geçen 2017 senesini geride bıraktı. Yurtiçi olsun yurtdışı olsun yoğun bir mesai harcadı.

61 şehre 94 ziyarette bulunan Yıldırım, İzmir’e 8, Erzincan’a 4, Eskişehir, Kayseri ve Kırıkkale’ye 3, Antalya, Ardahan, Artvin, Burdur, Edirne, Elazığ, Çankırı, Isparta, Karabük, Kocaeli, Konya, Mersin, Hakkari, Sivas, Şırnak ve Şanlıurfa’ya ise 2’şer kez gitti. Yılın son ziyaretini de Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde askerleri ziyaret etti.

Yıl içinde toplamda 15 ülke ziyaretinde bulundu. İlk ziyaretini Irak’a yapan Yıldırım, Malta, Almanya, KKTC, İngiltere, Gürcistan, Moldova, Yunanistan, Singapur, Vietnam, ABD, Güney Kore, Bangladeş, Nahçıvan ve Suudi Arabistan’a gitti.

Başbakan Binali Yıldırım Londra’da 11 Mayıs’ta düzenlenen Somali Konferansı, Almanya’da 17-19 Şubat’ta düzenlenen 53. Uluslararası Münih Güvelik Konferansı, ABD’de 7-10 Kasım’da ziyaret ve yılın son ziyaretini Suudi Arabistan’da yaptı.

Başbakan Yıldırım, 2017'de İngiltere Başbakanı Theresa May, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Ürdün, Pakistan, Bulgaristan, Ukrayna başta olmak üzere yaklaşık 15 ülkeden mevkidaşını Türkiye'de ağırladı.

Birçok açılışa katılan Yıldırım, en önemli temel atma törenlerinden birini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çanakkale'de gerçekleştirdi. Çanakkale 1915 Köprüsü ile Malkara-Çanakkale Otoyolu'nun temeli 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde atıldı. Keçiören Metrosu da Başbakan Yıldırım'ın açılışını yaptığı ilk projelerden oldu.

Yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1 büyüme oranı, ekonomi alanında yaşanan en önemli gelişmelerden oldu. Başbakan Yıldırım'ın yeni yılda en önemli gündemi maddesi ekonomi olacak.

2018’de önemli işlere imza atmaya devam edecek olan Yıldırım, çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 2018'de önemli açılışlara da imza atacak. Ulaşım konusunda da çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 2018’de önemli metro açılışları olacak.

Etiketler:
Başbakan Yıldırım, 2017, 61 şehre 94 ziyarette
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.