Bakan Özhaseki'den imar açıklaması

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 04.01.2018
  • 19 OKUNMA
  • 0 YORUM
Bakan Özhaseki'den imar açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, imar mevzuatı hakkında konuştu. Kentsel dönüşümle beraber toplamda 5 milyar 155 milyon TL harcanıldı ve bu sebeple kaçak yapıların önüne geçileceği belirtildi.

Bakan Özhaseki, 2017 yılını değerlendirmelerde bulunup 2018’den beklentilerini açıkladı. 2017 yılında en önemli etkinliğin Şehircilik Şurası olduğunu vurguladı. Şurada kimlik, planlama ve tasarım, kentsel dönüşüm, göç ve uyum alanlarında 103 tavsiye kararı çıktığını dile getirdi.

Kaçak projelerin önüne geçecekleri için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Özhaseki, yapı ruhsatlarının sadeleştirildiğini, çevre düzeni planlarının tamamlandığını, büyükşehirlerdeki otopark sorununa ilişkin de, 3 daireye 1 otopark zorunluluğu yerine her bir daireye en az 1 otopark zorunluluğu getirildiğini söyledi.

Terör sonucu hasar görmüş yerlere inşaların devam ettiğini belirten Özhaseki, Diyarbakır’ın ilçesi Sur, Şırnak merkez, Cizre, Silopi ve İdil, Mardin Nusaybin ve Hakkari Yüksekova’da yeniden imar yapıldığını belirtti. 70 bin adet hasarlı konutun 26 bin ağır hasarlısını yeniden inşa ettiklerini söyledi.

Etiketler:
Mehmet Özhaseki, Kentsel dönüşüm, imar
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.