Bakan Kurum Millet Bahçesi için talimat verdi

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 23.07.2018
  • 0 YORUM
Bakan Kurum Millet Bahçesi için talimat verdi

Göreve geldiği günden bu yana çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm ve millet bahçelerini gündeminin ilk sıralarına taşıdı. Sektörde uzun yıllardır edindiği tecrübe ve sektörel hakimiyet sayesinde inşaat, gayrimenkul ve şehircilik adına çözülmesi gereken problemleri bir bir masaya yatıran Bakan Murat Kurum kentsel dönüşüm konusunda TOKİ ve Kiptaş'a flaş bir talimat verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok önem verdiği konuların başında gelen Millet Bahçeleri için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçeleri konusunda daha hızlı bir şekilde inşa edilmesi ve hizmete alınması konusunda çalışmalara başladı. Bakan Murat Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yeni havalimanına taşınmasıyla boşalacak olan araziye inşa edilecek millet bahçesi projesi için çalışmalara başlanmasını istedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ayrıca Esenler'de bulunan 2 milyon 500 bin metrekarelik askeri alan ile Üsküdar'daki Validebağ Korusu'nun millet bahçesi haline getirilmesinin de talimatını verdi. Bu kapsamda yeşile hasret kalan İstanbul'da vatandaşların nefes alabileceği millet bahçeleri meydana gelmiş olacak. Ayrıca millet bahçeleri hayata geçirildiği bölgenin değerine değer katacak. İstanbul'da Başakşehir, Pendik, Maslak, Ataköy, Yeşilköy, Esenler ve Üsküdar'da millet bahçeleri planlanıyor. Ayrıca ülke genelinde 15 ilde eski stadyumlar da millet bahçesine dönüşecek.

Kentsel dönüşüm konusuna da büyük önem veren Bakan Kurum'un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçe belediye başkanları ve bürokratlarla düzenlediği toplantıda Esenler, Gaziosmanpaşa, Üsküdar ve Küçükçekmece ilçelerinde yapılan dönüşüm çalışmaları masaya yatırıldı. Bakan Kurum, TOKİ ve Kiptaş'a kentsel dönüşüm sürecine dahil olma talimatı verdi. Vatandaşların kentsel dönüşüm konusunda mutlaka rızasının alınması gerektiğine vurgu yapan Bakan Kurum, yoğunluk artışı olmadan dönüşüm çalışmalarının devam etmesi gerektiğini de belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önderliğinde kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili önümüzdeki günlerde birtakım düzenlemenin devreye girmesi bekleniyor.

Etiketler:
Murat Kurum, Recep Tayyip Erdoğan, Millet Bahçeleri
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.