Bahar Aylarında Kombi Kullanımı

  • Yazar: Yusuf BOZ
  • 30.04.2019
  • 0 YORUM
Bahar Aylarında Kombi Kullanımı

Bahar Aylarında Kombi Kullanımı

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlaması kombi için tasarruf vakti geldiği müjdesini verse de, bahar aylarınının ani soğukları kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Bu aylarda da küçük noktalara dikkat ederek tasarruf yapabilir, cihazınızdan en iyi verimi alabilirsiniz. İşte bahar aylarına özel kombi kullanım tüyoları...

Bahar Aylarında Kombi Kullanımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?  

Bahar aylarında cihazınızı en verimli haliyle kullanmanın birincil şartı ise sürekli en kısıkta yakarak, ev içi sıcaklığı dengede tutmaktır. Gerekli gördükçe ısıyı artırabilir, düşürebilirsiniz. Bu cihazlar son teknoloji kontrol panelleri ile hassas ısı ayarı yapmanıza imkan verir. Isısını hızla yükseltip düşürebilir, gece hava serinlediğinde, daha çok yakabilirsiniz. Kombiler bahar aylarında, gün içindeki ısı değişikliklerine karşı yeniden ayarlanmalıdır. Gün içinde yüksek ısıda yanan kombi, enerji israfına neden olabilir. Baharda güneşi evinize alarak doğal ışığın ısısından yararlanabilirsiniz. Güneş alan odalarda perdeleri açtığınızda ısının hızla değiştiğini gözlemlemeniz mümkündür. Bu küçük fark bile bahar aylarında cihazınızı çok daha tasarruflu kullanmanıza yardımcı olur. Benzer şekilde, geceleri ise camlardan gelecek soğuğa karşı perdelerinizi kapalı tutmanız, ısı kaybını önler ve kombinin daha düşük derecede yansa bile yeterli olmasına yardım eder. İçeriyi sıcak tutmak için sürekli kapalı tutmak da doğru değildir. Özellikle öğleden önce odayı uzunca bir süre havalandırdığınızda, hem içerideki hava değişecek hem de peteklerden dolayı kuruyan hava nemle buluşacaktır. Odanın camları öğle saatlerinde kapatıldığında ısınmak için yeterli vakit olacak ve güneş ışınları ile oda kısa sürede ideal sıcaklığına ulaşacaktır.

Peteklerinizde Termostat Var mı? 

Kombi ayarının yanı sıra, petek üzerinden yapılan ısı ayarı da konfor sağlar. Peteklerin ayar kısımlarına takılacak termostat eklentileri ile kolaylıkla ısı derecesini değiştirebilirsiniz. Üstelik bu sayede her odada farklı ısı ayarı yapmanız da mümkündür. Yoğun güneş alan odada daha düşük sıcaklık, kuzeye bakan odalarda ise daha yüksek ısı ayarı yaparak dengeli sıcaklık sağlayabilirsiniz. Radyatörlerin arasındaki duvarlar ısıyı çeker ve bu alanlara yansıyan sıcaklık bir işe yaramaz. Radyatör arkasına koyacağınız reflektör şeklindeki ısı yalıtım panelleri sıcaklığı daha iyi hissetmenizi sağlar. Genellikle köpükten oluşan ve alüminyum kaplama ile tamamlanan paneller sayesinde bahar aylarını daha sıcak geçirebilirsiniz. Peteklerin önünü mobilyalarla kapatmamalı, mümkün olduğunca açık tutmalısınız. Bu basit yöntem de kombinizin ısı verimini yükseltecektir. İlla bir mobilya yerleştirmek gerekiyorsa, petek önüne ince ayaklı, yüksek mobilyalar tercih edilebilir. Altı açık olan koltuk veya sehpalar, en azından ısının bir kısmının odaya yayılmasını engellemez.

Kombi Yetkili Servisi ile Mevsimsel Bakımınızı Yaptırmalısınız

Yaz boyunca kapalı kalacak radyatörlerinizi kombi servisi aracılığıyla kontrol ettirerek enerji verimini yükseltebilirsiniz. Rutin radyatör temizliği ve periyodik bakım için bahar en iyi zamandır. Hem cihazın hem de radyatörlerin performansını artıracak bakımlar için kombi servisleri hizmetinizdedir.  Bosch Termoteknoloji yetkili servisi kombi bakımı için size en iyi hizmeti verir.  Daha konforlu bir ev veya ofis için bakım gerçekleştiren servis, cihazınızı daha verimli kullanmanın yollarını da sizlerle paylaşır. Bahar aylarında bakıma ihtiyaç duyan yalnızca ısınma yardımcısı kombi değildir. Binanızın izolasyon ve yalıtım sistemlerini de gözden geçirmeli, yalıtımı yenileterek enerji tasarrufu gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik yalıtım sistemi, yazın daha serin iç alanlara sahip olmanıza da yardımcı olur.

Bosch Termoteknoloji kombi fiyatları, bakımı ve verimli kullanım başlıklarında siz tüketicilere bu noktada yol gösterir. Kombi fiyatı için bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun alternatifleri, Bosch satış noktalarında bulabilir, montaj ve bakım için teknik servisten destek alabilirsiniz.

Kombi Servisleri için : https://www.teknicservis.com/il/istanbul-arcelik-teknik-servisleri/

 

Etiketler:
kombi, kombi bakimi
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.