AKM'lerde son durum!

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 29.12.2017
  • 30 OKUNMA
  • 0 YORUM
AKM'lerde son durum!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Taksim’deki AKM ve Ankara’daki AKM binası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İstanbul’daki AKM’nin uygulama faslına gelindiğini açıklayan Kurtulmuş, yeni opera salonu, tiyatro salonları, sinemalar, kütüphanelerin, dükkanların ve kafelerin yer alacağını söyledi. Tahminler doğrultusunda 2019 Mart ayı içerisindeki bitmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile Ankara’da da aynı AKM binasından yapılacak. Bakan Kurtulmuş şuan o projenin düşünme aşamasında olduğunu açıkladı. Tam kesin bir planının 2018’de temel atma ile olacağını ve 2019’da tamamlanması planlanıyor. Ankara’nın böyle güzel bir projeye ihtiyacının olduğunu ve Başkent gibi bir yerde böyle güzel olmayan bir kültür merkezi olmamasından dolayı üzgünlüğünü dile getirdi.

Kurtulmuş “Koskoca Ankara, Başkent ve böylesine kötü bir kültür merkezi... Yakışmıyor Ankara’ya. İnşallah Ankara, yeni bir kültür merkezini, önemli prestij projesi kazanmış olacak.” dedi.

Etiketler:
Numan Kurtulmuş, AKM, Recep Tayyip Erdoğan
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.