3+1 ev planları

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 27.03.2018
  • 0 YORUM
3+1 ev planları

Ev alırken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de ev planlarının görünümü. Eşyalarınızı yerleştirirken nasıl bir ev tipi istediğinizi iyi bilmelisiniz. Manzarası, konumu ve güneş açısı da en önemli sebeplerdendir. Bu yüzden sizler için bazı 3+1 ev planlarını araştırdık. İşte sırasıyla ev planları;


3+1 ev planlarına örnek olarak müstakil evden oluşan 128 m2'lik ev tipini veriyoruz. Büyük terasa sahip olan ev tipi, çift banyo ve antresi bulunmaktadır. 26 m2 teras alanı ile genişliği bulunan ev tipinde 3 oda yan yana yapılmıştır. 

Prefabrik olarak tasarlanan 3+1 ev planlamasında tek banyo bulunmaktadır. Yatak odası ayrı bir yere yerleştirilmiştir. 20 m2 bahçe bölümü bulunmaktadır.  Toplam brüt ise 100 m2'dir.

Tek katlı prefabrik kat planlaması 95 m2 alandan oluşuyor. Ebeveyn banyosu ve normal banyo bulunmaktadır. 2 oda eşit biçimde alan kaplarken diğer oda onlardan biraz daha küçüktür. 

Büyük 3+1 ev tipine örnek olarak 155 m2 bu evi gösterebiliriz. Dikdörtgen biçimde oluşan ev planlaması çift banyo, çamaşır odası ve balkonu bulunmaktadır. Salon 28 m2 oluşmaktadır. 2 oda ise 12 m2 ve ebeveyn odası ise 20 m2 alandan oluşmaktadır. 

3+1 ev tipine örnek olarak gösterebileceğimiz bir başka ev planlaması ise farklı büyüklüklerdeki odaları ve 1 banyo, 2 tuvaletten oluşmaktadır. Ebeveyn banyosu dışında ayrı bir banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Ayrıca balkonu ile birlikte toplamda brüt alanı 124 m2'dir.

3+1 ev tipine ayrı bir örnekte ise ebeveyn odası tam anlamı ile düşünülmüş. Toplamda brüt 25 m2 alandan oluşan oda da hem banyo hem de giyinme odası bulunmaktadır. 32 m2 alan sahip balkonu ve ayrıca 10 m2 alanı olan terası bulunmaktadır. 

Projeler arasında 3+1 ev planlamasına en büyük olarak göstereceğimiz 194 m2 brüt alanı ile bu ev planlaması. Farklı bir dizayn ile düzenlenen ev planlaması balkon 'U' biçiminde ve 34 m2 alandan oluşmaktadır. Çift banyo, giyinme odası ve çamaşır odası bulunmaktadır.


Etiketler:
3+1 ev planları, ev tipi, ev planları
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.