Mega yapıların çoğunu Türkiye yaptı!

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 01.11.2017
  • 763 OKUNMA
  • 0 YORUM
Mega yapıların çoğunu Türkiye yaptı!

Başbakan Binali Yıldırım 8. Aman Union Yıllık Toplantısı’nda konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Batı ülkelerinin Müslüman ülkelerine karşı takındıkları tavırları anlattı. İslam korkusu ile bütünleşen bir toplum olduklarını ve Müslümanlara düşman gözü ile baktıklarını belirten Yıldırım, “Müslümanların şefkatine, merhametine, adaletine; ekmek kadar, su kadar muhtaçtır ve ihtiyaç duymaktadır.” dedi. Gelecek nesiller için çok çalıştıklarını, daha güzel daha barışçıl daha adil bir dünya bırakmak için çabaladıklarını söyledi.

Başbakan Yıldırım, dünyadaki yapılan 10 mega projenin 6’sının Türkiye tarafından yapıldığını açıkladı. Ülkede ve dünyada yaşanan onca sıkıntı ve krize rağmen Türkiye’nin bu mega projelerinin yarısından çoğuna imza attığını söyledi.

Terör konusunu da değinen Yıldırım, İslam’ın barışçıl ve güzel bir din olduğunu fakat Avrupa ülkelerinin her türlü terör olaylarında İslam’ı suçladıklarını belirtti. “İslam öldürmeyi değil yaşatmayı emreden evrensel bir dindir.”

Terör konusunda ayrıca bir olup beraber olmayı söyleyen Yıldırım, İslam ile terörü aynı kefeye koymanın korkunç olduğunu söyledi.

Etiketler:
Binali Yıldırım, mega proje, Terör,8. Aman Union Yıllık Toplantısı
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.