Cumhurbaşkanından yatay mimari açıklaması

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 05.12.2017
  • 31 OKUNMA
  • 0 YORUM
Cumhurbaşkanından yatay mimari açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yatay mimari açıklamasından sonra dikey yapılaşmanın yataya çevrilmeye başlandığı bildirildi.

Cumhurbaşkanının açıklamasında sonra Ak Parti konu ile ilgili gerekli görüşmeleri yaptı. Bununla birlikte Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 2019 seçimlere bu yeniliklerle dikeyden yatay mimariye geçileceğini söyledi.

Erol Kaya konu ile ilgili şunları söyledi: “Öncelikle tüm belediyelerimizin ilk görevi dikey mimariye son vermek. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın son derece önemli ciddi tespitleri var. Biz şehrimizin tamamını planlayabilirsek, Tarım alanlarının korunmasına, sit alanlarının korunmasına dikkat ederek baştan yaptığımızda, şehri rahatlatmış oluyoruz. Vatandaşımızın isteği de budur. Medeniyetimizin bize tarif ettiği, halkın istediği yatay mimari AK Parti’nin önceliğidir. Şehrimizin yatayda toprağa yakın, toprakla iç içe olması, çocuklarımızın toprakla iç içe yaşaması bizim için önemlidir. Her zaman her toplantımızda belediye başkanlarımıza bunu söylüyor, bu uyarılarda bulunuyoruz. Dikey mimariyi yataya çeviriyoruz. Sürekli ve düzenli anketler yapıyoruz. Bir şehre bir belediye başkanını emanet etmişsiniz, dolayısıyla bizim burada mutlaka başarılı olmamız lazım. Belediye başkanlarımızı takip ediyor, MR’ını çekiyoruz. Başkanlara gerekirse uyarıyoruz. Yaptığımız anketlere baktığımızda mezarlık hizmetleri muhteşem. Defin ve mezarlık hizmetlerinde hizmetlerden memnuniyet oranı yüzde 75’lerde. İkinci sırada ise kadın, çocuk ve yaşlılara yönelik hizmetlerde memnuniyet geliyor. Kültür faaliyetlerinden spora, çevre temizliğinden imara, belediye başkanının kılık kıyafetine kadar 200’ün üzerinde soru soruyoruz.” dedi.

Etiketler:
Recep Tayyip Erdoğan, yatay mimari , Erol Kaya
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.