Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması!

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 01.12.2017
  • 572 OKUNMA
  • 136 YORUM
Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması!

  Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması Grand Pera’da yapılan büyük organizasyonla başladı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldı.

İki gün boyunca sürecek büyük organizasyon da iş, sanat, kültür gibi birçok alanda başarılara imza atmış konuklar olacak.

‘Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması’ programının açılış konuşmasını ev sahipliği de yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan gerçekleştirdi. Daha sonra TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve açılış konuşmasının son konuşmacısı ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki idi. Beyoğlu’nda önümüzdeki senelerde yapılacak olan projeler tanıtıldı.

gayrimenkulprojeleri.net/uploads/d1258d21b8236ee246e769e0e05198d3953e0aa3.jpg" style="width: 650px; height: 433.333px;">

Açılışta konuşma yapan Bakan Özhaseki, yerel yönetimlerin başında bulunan belediye başkanları için orada yaşamış orada hayal kurmuş insanlar güzel işlere imza atabildiğini söyledi. Özhaseki, eski belediye başkanlarının da yapmış oldukları yanlışları dile getirdi. Şehirlerimizin büyük tahribata uğradığının altını çizdi. Çünkü bilgisizlikten, belediye teşkilatlarının zayıflığından, sosyoloji okuyamamaktan ve ideolojik tavırlardan olduğunu söyledi. Türkiye’de bulunan çok önemli eserlerin yol geçecek bina yapılacak diyerek yıkıldığını söyledi ve şu yaşanmış olayı anlattı: “Kayseri’ye modern yapılar yapılmaya karar verilmiş. Fakat kentin doğu tarafı boş olduğu için mimar o tarafa yapılmasını batı tarafındaki eski yapıların ellenmemesini istemiş. Maalesef halk kabul etmeyince o yapılarda yol genişletilmek, meydan oluşturmak için bir kısmı yıkılmış.” Bu sebeple özellikle şimdi bütün belediye başkanlarına tarihi yapıların önemi ve restorasyonu için bilgiler verildiğini belirtti. Bu sayede belediye başkanları da bu duruma önem verip eski yapıları yenileme çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması’nın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan 2004’ten bu yana Beyoğlu’ndaki çalışmalarını anlattı ve devam eden, proje aşamasındaki çalışmalarından söz etti. Bu zamana kadar 5.737 bina restorasyon ve renovasyondan geçti. Her gün binlerce kişinin Beyoğlu’nda gezdiğini, bu sebeple yenileme çalışmaları yaptıklarını anlattı. “Harabeye dönmüş olan tasarım ofisleri, sanat galerileri, restoranlar, eğlence mekanları, teknoloji firmaları ekonomi üretiyor, iş üretiyor, refah üretiyor. Okmeydanı, Piyalepaşa, Örnektepe, Tarlabaşı ve daha onlarca projeyle yatırım, kalkınma, ilerleme Beyoğlu’nun her köşesine yayılıyor.” dedi. Beyoğlu’yu baştan başa eski yapılar restore edilerek yenilediklerini söyleyen Demircan, insanlar artık İstiklal Caddesi’nde ailesi ile rahatça yürüyebildiklerini belirtti. Turistlerin daha rahat bir gezi yapabildiklerini, rahat otellerde konaklayabildiklerini söyledi. Ayrıca, Taksim’e yapılacak büyük cami projesi sayesinde insanların Cuma, bayram gibi kalabalık kıldıkları namazlarda daha rahat olacaklarını söyledi.

Beyoğlu’ndaki son 13 yılı anlatan Demircan, Tarlabaşı’ndan Atatürk Kültür Merkezi’ne, Narmlanlı Han’dan, Maksim Sahnesi’ne, Alkazar Sineması’na ve İstiklal Caddesi’ne büyük işler bir bir bittiğini söyledi. Galataport, Haliçport, Okmeydanı, Piyalepaşa gibi çılgın projeler, bütün hızıyla ilerliyor.

Açılış konuşmalarının ardından program, Başkan Demircan’ında anlattığı projelere imza atan sektörün önemli isimleri “Türkiye’nin ve Yatırımın Gözbebeği Beyoğlu” paneli ile devam etti. Hürriyet köşe yazarlarından Vahap Munyar’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Nef Kurucusu Erden Timur, Esta Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek ve Demsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Demet Sabancı Çetindoğan bölgedeki yatırımlardan, projelerden söz etti.

Etiketler:
Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması, Ahmet Misbah Demircan,Mehmet Özhaseki
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.