Bakan Arslan hava,kara ve yat limanları hakkında bilgi verdi!

  • Yazar: Mücahid İnanç
  • 02.11.2017
  • 1066 OKUNMA
  • 136 YORUM
Bakan Arslan hava,kara ve yat limanları hakkında bilgi verdi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 3. Turizm Şurası’nda yat limanı projesini anlattı.

Bakan Arslan, bakanlıkların beraber birbirini tamamlayarak başlatılacak kruvaziyer yat limanı hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Yenikapı’dan Sirkeci’ye uzanan nostaljik bir trende yapacaklarını açıkladı.

Ulaştırmanın tüm sektörler için önemli olduğunu söyleyen Arslan, insanların yaşam standartlarını ve turizm sektörünü etkilediğini söyledi. Ulaşım bakımdan şuan yapılan yollar hakkında bilgi verdi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve ona bağlı İstanbul-İzmir Otoyolu, Edirne’den Şanlıurfa’ya giden otoyolun eksiksiz hale gelmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bakan Arslan, turizm canlı kalabilmesi ve rahat bir ulaşım olabilmesi için turizm bölgelerinde 2 bin 357 kilometre uzunluğunda 89 projenin bittiği, bin 64 kilometre uzunluğundaki 48 projenin devam ettiğini söyledi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, turizm sektörünün otoyollardan daha fazla havayolunu kullanıldığını, bu çerçevede 26 havalimanı sayısının 55’e çıktığını söyledi. 3. Havalimanı ile beraber daha da iyi olacağını, birinci kısmının açılması ile beraber yaklaşık 90 milyon insana hizmet edilebilecek.

Kara, hava çalışmalarının yanında yat turizmine de önem verdiklerini açıkladı. Yat bağlama limanlarının sayılarını arttırıldığını açıkladı. Bakan Arslan, 6 yat limanı içinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bununla birlikte bin 695 yat bağlama kapasiteli liman olacak.

Etiketler:
Ahmet Arslan , yat limanı, Ulaştırma
Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu haber için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.