Sadi Sandilaç'tan 180 Dairelik Proje Çok Yakında !

  • Yazar: Oğuzhan BULUT
  • 13.12.2017
Sadi Sandilaç'tan 180 Dairelik Proje Çok Yakında !
Sadi SANDİLAÇ

Sandilaç Yapı

1)Şirketinizi bize tanıtırmısınız?

Sandilaç Yapı İnşaat 1990 yılında kurulmuş yurtiçi ve yurtdışında tecrübeli ekipmanıyla beraber sektörde ki tecrübelerimizin toplumsal ve ekonomik karar sağlayan önemli projeleri içeren farklı iş alanlarına taşıyarak yatırımcı  kimliğiyle büyümek öncü olmak ve farklılık yaratmak ilkeleri temelinde şekillenen yatırım politikasını uygulayarak modern teknoloji birikimi çevresin de oluşturduğu kurumsal kalite anlayışı her koşulda faaliyet gösterdiği inşaat sektörün de önceliği hizmet bilip kat maliklerine yapmış olduğu sunumlarla insanların memnuniyetini kazanmış bir firmadır. Çevre ve şehircilik bakanlığının vermiş olduğu kentsel dönüşüm ile ilgili fırsatı ilk günden bugüne kadar tüm kurumsal kimliği ile hizmetine devam etmektedir.


2) 2017'nin ilk çeyreğini sektör ve firma bazında nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnşaat sektörünün maliyetlerini %35 arttığını satış dönüşümünün %30 geri geldiği ekonominin gerçek bazda ilerlemediğini Türkiye genelinde ekonomi de sıkıntı olduğu gibi insanların tedirginliği 2017'nin ilk çeyreğini firma olarak üretimi durdurmadan ilerleyip satışların fiyat bazında tam anlamıyla oturmasını beklemekteyiz. Hedefimiz ikinci çeyrektir.


3) Kentsel Dönüşüme bakış açınız nelerdir?

Mevcut depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış binaların depremlerde ciddi can ve mal kaybına neden olduğunu İzmit, Adapazarı, Erzincan ve en son Van depreminde hep beraber yaşadık. Bu mevcut kötü binaların; vatandaşın talebi ile kredi desteği, harç & vergi muafiyetleri sağlanarak depreme dayanıklı, otoparklı, sosyal ve yeşil alanlara sahip modern, estetik binalara dönüşmesi için 31.05.2012 tarihinde 6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu (Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi ile İlgili Kanun) çıkmıştır


4) Hedefleriniz arasında yeni kentsel dönüşüm projeleri var mı?

Şuanda elimizde ki kentsel dönüşümleri kat maliklerimize teslim edip yapmış olduğumuz kat karşılığı sözleşmesinde  vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmek için başlatmış olduğumuz çalışmada çevre ve şehircilik bakanlığına başvurup karot örnekleri Alıp lokasyon olarak Maltepe'nin en nadide en değerli deniz manzaralı kendi enerjisini %40'ını kendi sağlayacak teknolojinin sunmuş olduğu tüm olanakları kullanarak yapacağımız 180 dairelik proje bazında başlatmış bulunmaktayız. Bu projeyi 5 veya 6 ay içerisinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz .


Sandilaç Yapı'nın yaptığı son projeye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:
sandilaç yapı, sadi sandilaç