Refik Tuzcuoğlu: 81 İl İçin Şehircilik Anayasası Çıkarılacak!

Refik Tuzcuoğlu: 81 İl İçin Şehircilik Anayasası Çıkarılacak!

Türkiye’nin gelişen ve büyüyen şehir yapısı içerisinde olması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın harekete geçirdi. Bakanlık müsteşar yardımcı olan Refik Tuzcuoğlu gelecek dönemlerde daha iyi bir şehir yapısı oluşturmak için yeni yasaların ve yeni zorunlulukların geleceği müjdesini verdi.

Şehircilik Şurası öncesinde basına yaptığı açıklamalar ile belediyecilik ve şehir yapısında değişimlerin yaşanacağını belirten Refik Tuzcuoğlu sözlerine ‘Gelişen ve istikrarlı büyüyen şehir yapısına vatandaşlarımızın ciddi anlamda ihtiyacı var. Bizlerde bakanlığımız olarak yeni yasalar ile birlikte bu konuda hedeflenen şehir yapısına ulaşmayı arzu ediyoruz. Kısa bir süre içerisinde tüm belediyelerde geçerli olacak şehir yasaları kullanmaya başlayacağız’ diye ekledi.

Kentsel Dönüşüm Önceliğimiz

Refik Tuzcuoğlu yaptığı açıklamanın devamında ise ‘Kentsel dönüşüm bakanlığımız için ciddi anlamda önem taşımaktadır. Bütün bağlı bulunduğumuz belediyelere de bu dönüşüm içerisine yer alması gerektiğini anlatıyor. İnsanlar bunun sadece İstanbul için olduğunu düşünüyor. Tamamen yanlış bir düşüncedir. Bu dönüşüm tüm ülke genelinde uygulanmaktadır. Artık denetimleri daha da sıklaştırarak yapıların yenilenmesi için gerekli çabanın daha fazlasını göstereceğiz’ dedi.

Benzer Haberler
Fikirtepeli Dönüşümzedeler

İstanbul Fikirtepe’de yaşayan eski ev sahipleri kentsel dönüşüm projesi için eski evlerinden vazgeçtiler ve evlerini tahliye ettiler. Firmalar ile anlaşan eski ev sahipleri yeni ev hayalleri kurarak evlerini boşalttılar ancak henüz ortada evin esamesi bile oku..

Suriyeli Mültecilere Verilen Kentin Açılışı Yapıldı

Kilis’te, bin 248 aile ile 7 bin 488 Suriyeli mülteci insanların faydalanacağı konteyner kent açıldı.Öncüpınar Konteyner Kenti, için“ İnsani Yardım Lecnesi” üyelerinden olan Kuveyt Bakanlığı ile 11 İnsani Yardım Kuruluşunun bir araya gelmesi ile ol..