Palandöken "Kentsel dönüşüm ile otopark yapılmalı"

Palandöken

       Türkiye 19 milyon konut bulunuyor fakat 22 milyon araç yollarda yer alıyor.

       Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu kadar aracın olduğu bir ülkede doğal olarak park problemi büyük sorun. Özellikle iş yerlerinin olduğu yerlerde neredeyse yürüyecek alan bulunmuyor. Bu sebeple iş yerlerinin oralara en az bir katlı otoparkların olması gerektiğini anlattı.

       Otopark yönetmeliklerinin de gözden geçirilmesi gerektiğini ve her daireye bir araç zorunluluğu getirilmesi gerekiyor. Böylelikle trafik rahatlayacaktır.

       Büyükşehirlerdeki otopark sıkıntısını dile getiren Palandöken, imar yapılarında otopark düşünülerek yapılması gerektiğini belirtti. Önümüzdeki dönemlerde gerçekleşecek olan kentsel dönüşümlerle 7 milyon konut yenilenecek. Bunlar yapılırken hem her daireye bir otopark yeri hem de katlı otoparklar yapılması gerekir. Sonuç olarak trafik ve park sorununu da azaltmış olunacağını söyleyen Palandöken, bu çalışmaların planlanıp yapılacağını söyledi.

Benzer Haberler
İstanbul’un Sorunları ve Kentsel Dönüşüm

İstanbul köyden kente göçün etkilerine en fazla maruz kalan şehirlerimizden olması nedeniyle kentsel dönüşüm ihtiyacı da bir hayli fazla olan bir şehrimizdir. Bu kapsamda depremde toplanma alanları, yeşil alanlar, parklar ve bahçeler, tarım alanları gibi b..

Fuzul Yapı Ve TOKİ İşbirliği İle TEM Avrasya Konutları Satışta

Fuzul Yapı İstanbul'un iş ve yaşam bölgesi Maslak'a yakın konumda TOKİ iş birliği ile hayata geçirdiği yeni konut projesi TEM Avrasya Konutları satışa sunuldu.Fuzul Yapı'nın 2017 ilk yatırım projesi TEM Avrasya Konutları ile gündeme geliyor. Fuzul Grup Yönetim Kurul..