Özhaseki'den inşaat sektörüne müjde!

Özhaseki'den inşaat sektörüne müjde!

       Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki MÜSİAD İnşaat Sektörüve Kentsel Dönüşüm Temalı Türkiye İstişare Toplantısı’na katıldı. İnşaat sektörünü sevindirecek bilgiler paylaştı.

       Bakan Özhaseki toplantıda inşaat sektörü ile ilgili gelecek planlamalarını anlattı. Kentsel dönüşüme de parmak basan Özhaseki, Türkiye’nin birçok yerinde dayanıksız yıkılması gereken yapıların olduğunu söyledi. Ayrıca inşaat sektörünün de gelecekte çok canlı olacağını açıkladı. Bu konuyu gerekli şehirlerde gerekli kuruluşlara anlattığını ifade etti.

       Özhaseki, son yıllarda Türkiye’de inşaat sektörünün çok hareketli olduğunu bunun nedenin ise dünyada 250 büyük firma arasında neredeyse 50’ye yakın Türk firmasının olduğunu söyledi. Dışarıda iş yapan bir ülke durumuna geldiğimizi söyledi. Dışarıdaki firmalarımızın hepsinin güçlü olduğunu ve sağlam finansmanların olduğunu kaydetti. Bütün firmalarımıza da fırsat geldiği takdirde güvendiğinin altını çizdi.

Benzer Haberler
Ankara'ya Metro Hattı Müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Ankara için yeni metro hattı projesi ile ilgili bilgi verdi. Ankara'yı yeni bir silüete kazandıracak ve metro ağıyla örecek projeler toplam 11 metro hattından oluşuyor ve 2038 tamamlanma tarihi olarak ö..

Emlak Konut'tan Anlamlı Sergi

Çanakkale Zaferinin ardından 102. yıl dönümü kutlamasında yüzü aşkın eserin bir arada bulunduğu ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri ve Resimleri Sergisi’ yer aldığı Emlak Konut GYO Genel Müdürlük Binası’nda merak edenler için zi..