Özhaseki; İstanbul’a 250 Bin Konut Yapacağız!

Özhaseki; İstanbul’a 250 Bin Konut Yapacağız!

İstanbul da kentsel dönüşüm için önemli çalışmaların yapıldığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yeni hazırlanan yasalar ile yılda 250 bin konut yapma planları olduğunu belirtti. Yapılacak konutların orta ve dar gelirli olan vatandaşlara verileceği de dikkat çeken noktalardan biri oldu.

Kentsel dönüşüm çerçevesinde 13 adada temel atma işlemlerinin yapıldığı ve 2 adada da bu alanda yıkımların başlatıldığı verilen bilgiler arasında yer alıyor. 2 ay önce başlatılan çalışmalar ile bu bölgede yaşanan sıkıntılar için çare olacaklarını ve bu süreçte sorun mağdur olan vatandaşlar içinde çözüm bulacaklarını belirten Özhaseki önemli bir çalışma yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

Fikirtepe’de Kentsel Dönüşüm!

Özellikle Fikirtepe de eskiden beri devam eden sorunlar olması nedeni ile bunları çözmek adına adımlar atılıyor. Deprem bölgesi olunması nedeni ile burada oluşacak doğal olaylara karşı hazırlıklı olmak adına başlatılan çalışmalar sayesinde daha güvenli yapılar hazırlanarak olası durumlarda yaşanacak kayıpların en aza indirilmesi de amaçlanmaktadır.

Benzer Haberler
Sukuk Piyasası

Faizsiz yatırım araçlarından olan sukuk piyasası yani kira getirileri müşterilerine kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda miktarı 12 milyar doları geçse de halen daha piyasadaki hacmi kısıtlı bulunmakta. Ayrıca mevcut sistemde katılım bankalarının hareket etmeleri de bir hayli zo..

Şelale Ev Dünyanın En Güzeli

Amerika’nın en ünlü mimarlarından Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müze olan "Fallingwater" isimli şelale evi, dünyanın en güzel evleri arasında yer alıyor.Ormanlık bir alandaki şelale üzerine 1930'lu..