Ormanlara İbadethane Yapılabilecek

Ormanlara İbadethane Yapılabilecek

Ormanlara İbadethane Yapılabilecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kamu yararı ve zaruri hallerde orman alanlarında yeraltı depolama ve ibadethane yapabilecek.

Resmi Gazetede yer alan bu durum için geri hizmet alanı olarak kullanılacak bu alanlar, aynı zamanda eğitim kurumlarının uygulama alanları olarak da kullanılabilecek. Zaruri haller ve kamu yararı gözetilerek yapılacak olan bu inşaatlar için hafriyat konusunda da değişiklik gündeme geldi.

İlk eleştirinin muhalefetten geldiği orman arazilerine dini tesis uygulaması birçok kişinin tepkisini çekti. 

Hafriyat Depolarında da Değişiklik Yapıldı

Akaryakıt deposuda kurulabilecek olan tesislerle ilgili açıklama yapan İnşaat Mühendisleri Odası başkanı Cemal Gökçe, bu tesislerin ortadan kalkması gerekirken, daha fazla teşvik edilip affedilmesi doğru değil dedi.

Bu affın ormanların talan edilerek diğer bölgelerdeki koyların da inşaat haline getirilmesi konusuna meşruiyet kazandıracağını ifade eden Gökçe, yürütmenin durdurulması için dava açacaklarını belirtti. Ayrıca hafriyat dökümünün de hukuka aykırı olarak yapıldığını belirtti.

Başta İstanbul olmak üzere tüm orman arazilerinde sömürülmeye açık olan bu durumun iptali için şimdiden itiraz sesleri yükseldi.

Benzer Haberler
Düğününü Türkiye'de Yapan Çifte 'Düğün Salonu' Hediye!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, yurtdışında yaşayan Türklere yönelik, “düğünlerini Türkiye'de yapmaları" çağrısında bulundu.Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ülkemiz dışında yaşayan gurbetçi Türklere Cumhurbaşkanı..

Türkiye'nin En Büyük Fuar Alanının İnşaatı Bu Ay Başlayacak!

Türkiye'nin en büyük fuar alanı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi tarafından yapılan çalışmalar ile inşa edilecek. Yapılacak çalışmaların 500 milyon dolarlık bir merkez kurulmasını etkili olacağından bu ay içerisinde inşaat çalışmaları başlatılacak. Y..