Opera Binasının Lansmanı yapılıyor!

Opera Binasının Lansmanı yapılıyor!

       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nin(AKM) yenilenerek Opera binasıyapımının lansmanını bugün gerçekleştiriyor.

       Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKM’nin yıkılıp yerine opera binası yapılacağını açıklamıştı. Bunu da 2019 seçimlerinden önce bitirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyledi. Opera binasının lansmanı bugün gerçekleşiyor.

       Erdoğan “İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nin olduğu yeri yıkıyoruz. Kültür merkezinin yerine büyüğünün, modern bir mimariyle, inşallah Pazartesi günü İstanbul’da lansmanını yapacağım. Lansmanla birlikte 2019’un sonuna kadar orada biz bir opera binasını İstanbul’umuza kazandırmış olacağız. İnşallah, 2019 seçimlerinden önce yetiştireceğiz.” dedi.

Benzer Haberler
Kamuya Ait Atıl Durumdaki 60 Bin Lojman Satışa Çıkacak

Bu ay Meclis'te görüşülecek olan 130 maddelik Torba Kanunda kamuya ait ancak atıl durumda olan lojmanların satışı da görüşülecek. Buradan elde edilen gelir ise kentsel dönüşümde kaynak olarak kullanılacak.Torba Tasarıda Neler Var? Tasarıda göze e..

8 Bin Yıllık Yer Altı Şehri İlgi Çekti

Geçmişi yaklaşık 8 bin yıl öncesine uzanan yer altı şehri turizme kazandırılacak. Kayseri’de yer alan Kırlangıç Vadisi Yeraltı Şehri tam 8 katlı ve şimdiden büyük ilgi görmüş durumda. Erciyes Dağı’nın eteklerinde yer alan ve farklı bölümle..