Öğrenciler için Kiralık Daire

Öğrenciler için Kiralık Daire

    

İstanbul’da her yıl olduğu gibi bu yılda ağustos ayının yarısından itibaren başlayıp ekim ayı sonuna kadar devam edecek olan öğrencilerin kiralık evaramaları sektörü epey canlandırmış hareketlendirmiş durumdadır. Ciddi bir pazardan yani yaklaşık 150 bin öğrenciden bahsediyoruz. Öğrenci ailelerin ekonomik durumları ile doğru orantılı olarak bazen tek başına kalan öğrenciler olduğu gibi bazen de daha fazla sayıda öğrenci bir arada kalmayı tercih etmektedir.

Bu öğrenciler için yaklaşık kırk bin kiralık eve ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrencilerin bu yüksek adetteki kiralık talebi de mevcut kiraları her yıl % 10 gibi yukarı taşımaktadır. Öğrencilerin daire kiralamada profesyonel destek almaları hem istedikleri özellikte yerleri en kısa sürede bulmalarını hem de daha ekonomik yerlere ulaşmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca yapılacak doğru sözleşmeler ile de haklarını korumuş olacaklardır. Aksi durumda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirler. Arabayı devirince yol gösteren çok olurmuş, biz şimdiden söyleyelim ki bütün öğrencilerimiz dikkatli olsunlar.

Öğrencilerin isteği olan küçük dairelere talebi görüp öğrenciler için yatırım yapan firmalarda yok değil. Arz talep meselesi. Bu yatırımlar, öğrencilerin özellikle üniversitelere yakın yerlerde olmak üzere yine üniversitelere ulaşım kolaylığı olan yani ulaşım maliyeti olmayan ya da en az olan bölgeler tercih edilmektedir.

Şimdiden yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileriz.

Yusuf BOZ
yusuf.boz@gayrimenkulprojeleri.net

Pazarlama ve Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Benzer Makaleler
Türkiye'nin turizm sektörü 2017'de tekrar canlanır mı ?

2016 Türkiye'deki turizm için pek de iç açıcı geçti denemez. 15 Temmuz darbe girişimi ve 3 milyondan fazla Suriyeli mültecinin sınırı geçerek mülteci kamplarına ve büyük şehirlere yayılması Türkiye'nin turizmini olumsuz yö..

Kentsel Dönüşümle Ortaya Çıkan Risk: Asbest

17 Ağustos 1999 tarihinde hafızalarımıza kazınmış olan o acı depremle birlikte, her birine paha biçemeyeceğimiz 17.480 canımızın yanı sıra ülke ekonomisi de yaklaşık olarak 16 milyar dolar gibi büyük bir yükle karşı karşıya gelmiştir. Toplumsal psikolojimizi derinden etkil..