Öğrenciler için Kiralık Daire

  • Yazar: Yusuf BOZ
  • 08.09.2017
  • 0 YORUM

Pazarlama ve Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Yusuf BOZ
yusuf.boz@gayrimenkulprojeleri.net

İstanbul’da her yıl olduğu gibi bu yılda ağustos ayının yarısından itibaren başlayıp ekim ayı sonuna kadar devam edecek olan öğrencilerin kiralık ev aramaları sektörü epey canlandırmış hareketlendirmiş durumdadır. Ciddi bir pazardan yani yaklaşık 150 bin öğrenciden bahsediyoruz. Öğrenci ailelerin ekonomik durumları ile doğru orantılı olarak bazen tek başına kalan öğrenciler olduğu gibi bazen de daha fazla sayıda öğrenci bir arada kalmayı tercih etmektedir.

Bu öğrenciler için yaklaşık kırk bin kiralık eve ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrencilerin bu yüksek adetteki kiralık talebi de mevcut kiraları her yıl % 10 gibi yukarı taşımaktadır. Öğrencilerin daire kiralamada profesyonel destek almaları hem istedikleri özellikte yerleri en kısa sürede bulmalarını hem de daha ekonomik yerlere ulaşmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca yapılacak doğru sözleşmeler ile de haklarını korumuş olacaklardır. Aksi durumda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirler. Arabayı devirince yol gösteren çok olurmuş, biz şimdiden söyleyelim ki bütün öğrencilerimiz dikkatli olsunlar.

Öğrencilerin isteği olan küçük dairelere talebi görüp öğrenciler için yatırım yapan firmalarda yok değil. Arz talep meselesi. Bu yatırımlar, öğrencilerin özellikle üniversitelere yakın yerlerde olmak üzere yine üniversitelere ulaşım kolaylığı olan yani ulaşım maliyeti olmayan ya da en az olan bölgeler tercih edilmektedir.

Şimdiden yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileriz.

Etiketler:
kiralık ev, üniversitelere yakın yerlerde, yeni eğitim öğretim yılı

MAKALE 728X90

Yorum Yap

İstenilen alanları doldurarak haber hakkında yorumunuzu gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Bu makale için yapılan 0 yorumu görüntülemektesiniz.